Sporting „petardom“ sačuvao prvo mesto

Sporting Lisabon
AP Photo/Armando Franca Via Guliver Image

Fudbaleri Sportinga iz Lisabona i posle 18. kola će biti lideri prvenstva Portugalije.

Ekipa iz prestonice je zahvaljujući efikasnom drugom poluvremenu u gostima savladali Vizelu rezultatom 5:2 i ostaće usamljena na vrhu tabele.

Povezane vesti

Sporting ima četiri boda više i meč više od drugoplasirane Benfike koja u petak dočekuje Boavištu i osam više od Porta. Vizela je pretposlednja sa 13 bodova.

Domaći su poveli u 13. minutu golom Sora, a u sedmom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Šokereš je izjednačio.

U nastavku meča viđemo je čak pet pogodaka, a goleadu je otvorio Trinkao tek što je počelo drugo poluvreme. Paulinjo, aistsnt kod prva dva pogotka, u 57. minutu po treći put je matirao domačeg golmana, a Vizela je ubrzo preko Edendea smanjila na 3:2.

Ipak, mnogo kvbalitetniji tim Sportinga je do kraja utakmice postigao još dva gola – Koates u 72. i Đokereš u 86. minutu doneli su ubedljiv trijumf gostima.

Braga je u gostima savladala Famalikao sa 2:1 i sa 36 bodova četvrta je na tabeli. Ceo meč za domačće odigrao je srpski fudbaler Mirko Topić.