Zenit u 85. minutu osvojio 10. titulu

Zenit
REUTERS/Anton Vaganov

Izuzetno neizvesna šampionska trka u Rusiji je završena. Titulu je ponovo osvojio Zenit, koji je u poslednjem kolu pobedio Rostov 2:1.

Ekipa iz Sankt Peterburga potvrdila se kao vladar ruskog fudbala. Osvojena je šesta zaredom titula, ali čini se nikada teže.

Pred poslednje kolo čak tri tima imala su šansu za titulu. Kao lider je ušao Dinamo iz Moskve, sa dva boda više od Zenita i tri od Krasnodara, koji je najduže od svih ekipa ove sezone bio lider. Većinu tog vremena na prvom mestu je proveo dok ga je vodio Vladimir Ivić, ali je na početku prolećnog dela smenjen.

U direktnom duelu sastali su se Krasnodar i Dinamo. Slavio je domaćin 1:0 golom Kordobe u 52. minutu. Na taj način je Krasnodar preskočio Dinamo na tabeli i nadao se kiksu Zenita protiv Rostova.

I sve je krenulo po tom planu. Rostov je poveo u 54. minutu golom Sezara Soareša dos Santosa Ronalda. Zenit je brzo izjednačio golom Gustava Mantauana iz penala u 65. minutu. Ali mu je bio potreban još jedan gol. I uspeo je da dođe do njega golom Artura u 85. minutu. Gol za veliko slavlje i 10. titulu u istoriji kluba.

Ostali rezultati: Baltika – Lokomotiva 1:3, CSKA – Ural 2:0, Fakel – Ahmat 2:0, Orenburg – Spartak 0:0, Rubin – Soči 1:1, Krila Sovjetov – Pari 1:1.