Autogol, crveni – Benfika u osmini finala Kupa Portugalije

Portugal 25. nov 202323:52 0 komentara
Rafa Silva of SL Benfica celebrates with teammates Goncalo Ramos and Chiquinho after scoring the team's first goal during the UEFA Champions League round of 16 leg two match between SL Benfica and Club Brugge KV at Estadio do Sport Lisboa e Benfica on March 07, 2023 in Lisbon, Portugal. SL Benfica v Club Brugge KV: Round of 16 Second Leg - UEFA Champions League
(Photo by Gualter Fatia/Getty Images) - Radost fudbalera Benfike

Fudbaleri Benfike plasirali su se u osminu finala Kupa Portugalije pošto su na "Lužu" savladali Famalikao rezultatom 2:0.

Povezane vesti

Orlovi su oba gola postigli u finišu utakmice, a veliku pomoć imali su i od gostujućeg tima.

Benfika je povela u 72. minutu autogolom Brazilca Ričelija u 72. minutu, a Rafa Silva je pet minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Gosti su u međuvremenu ostali sa desetoricom igrača na terenu jer je direktan crveni karton dobio Otavio.

Plasman među 16 najboljih u petak je obezbedio Porto, a preostali dueli na programu su u nedelju.