Autogol, dva isključenja i trijumf Porta u Kupu Portugala

Portugal 4. jun 202320:25 0 komentara
Galeno (FC Porto), Otavio (FC Porto) jubelt nach dem Tor seiner Mannschaft waehrend des Spiels der Taca de Portugal Placard zwischen SC Braga vs FC Porto im Estadio Nacional do Jamor am 04. June 2023 in Oeiras, Portugal. SC Braga vs FC Porto - Taca de Portugal Placard
(Foto von Joao Rico/DeFodi Images via Guliver) - Galeno i Otavio slave nakon drugog pogotka

Fudbaleri Porta osvojili su Kup Portugala pošto su u veoma napetom finalu savladali ekipu Brage.

Portugal

Finale igrano na Nacionalnom stadionu u Oeirasu završeno je rezultatom 2:0 za Porto. Plavo-beli su na taj način odbranili trofej osvojen prošle godine protiv Tondele.

Porto je poveo autogolom Andrea Horte u 53. minutu, a pobedu je potvrdio Otavio u 81. minutu na asistenciju Galena.

Oba tima završila su utakmicu sa igračem manje. Prvo je u 62. minutu crveni karton dobio fudbaler Porta Brazilac Vendel, a onda 17 minuta kasnije i igrač Brage Francuz Siku Niakate.

Učesnici finala bili su i sprski reprezentativci. Uroš Račić je zaigrao za Bragu od 59. minutu, dok je Marko Grujić za Porto ušao u poslednjim trenucima meča.

Andre Horta (SC Braga) Eigentor waehrend des Spiels der Taca de Portugal Placard zwischen SC Braga vs FC Porto im Estadio Nacional do Jamor am 04. June 2023 in Oeiras, Portugal. SC Braga vs FC Porto - Taca de Portugal Placard
(Foto von Joao Rico/DeFodi Images via Guliver) – Andre Horta je zatresao mrežu svog tima