Benfikin silovit tempo ka tituli

Portugal 19. mar 20230:13 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Benfika je dobila Vitoriju Gimaraeš 5:1 u 25. kolu portugalske Primere. Lisabonski klub i dalje hita ka novoj tituli i dao je domaći zadatak Portu koji je na drugom mestu.

Porto je na 11 bodova zaostatka, ali tek u nedelju treba da igra sa Bragom koja je trećeplasirana sa 13 bodova manje od Benfike.

Benfika je protiv Vitorije povela u 13. minutu golom Ramosa, da bi Žoao Mario do velikog odmora dao golove u 28. i 36. minutu. Autogolom je Benfika u drugom poluvremenu povela i 4:0, da bi Andre Silva smanjio u 79. minutu. Konačan rezultat je postavio Antonio Silva i to u 89. minutu.

Vizela je dobila Portimonense 1:0 na gostovanju dok su Aruka i Pasoš Fereira igrali 1:1. Čaves je bio bolji od Eštorila 2:0 na gostovanju.