Braga četvorkom produbila krizu Boavište

Portugal 26. feb 202423:59 0 komentara
Rikardo Orta (Braga) Ricardo Horta 15.08.2023 Backa Topola(Serbia) TSC Backa Topola/Topolya-SC Braga third qualifying round Champions League men s football
Guliver - Rikardo Orta (Braga)

U poslednjem susretu 23. kola portugalskog šampionata Braga je kao gost savladala Boavištu 4:0.

Uspela je Braga ekspresno da se oporavi od šokantnog ispadanja iz Evrope. Doduše ni protivnik očigledno nije u ovom trenutku kadar da iskoristi lošiji period nekog iz redova velike četvorke portugalskog fudbala.

Ipak, Boavišta se držala dobra 42 minuta. A onda je u manje od dva minuta dva puta kapitulirala. Prvo je Banza postigao gol, da bi Ruiz u 44. minutu duplirao prednost.

Crveno-beli su postigli još dva gola u drugom delu. Banza je u 62. minutu drugi put na meču zatresao mrežu za 3:0. Konačan rezultat postavio je Salazar u 72. minutu, na asistenciju nesumnjivog igrača utakmice Banze.