Lavovi gaze ka tituli, oba trenera isključena u pobedi Porta

Portugal 20. mar 202123:36 > 23:38 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaleri Sportinga pobedili su Vitoriju Gimaraeš na svom terenu u 24. kolu Primeire rezultatom 1:0 i nastavili krupnim koracima ka šampionskoj tituli koju čekaju 19 godina.

Lisabonski Lavovi su lideri i kao jedini neporaženi tim prvenstva imaju 64 boda, 10 više od aktuelnog šampiona Porta, koji je sa 2:1 savladao Portimonense na strani.

Jedini gol na Žoze Alvalade stadionu postigao je Gonkalo Inasio, koji u 44. minutu doneo trijumf ekipi Rubena Amorima.

Mogli su domaći i do ubedljivijeg slavlja, ali je Tijago Tomas prvo pogodio prečku, a potom mu ni gol nije priznat na signalizaciju VAR.

Sporting u sledećem kolu gostuje Moreirenseu. Gimaraeš, koji je šesti na tabeli sa 35 bodova, čeka Tondelu.

Porto je savladao Portimonense 2:1. Meč su obeležila isključenja trenera Serža Konseisaa (Porto) i Paula Serža (Portimonense) zbog žestokog sukoba u 68. minutu.

Zmajevi su do slavlja stigli autogolovima Posinjola u 45+1. i Samjuela u 67. minutu, dok je strelac za domaće bio Kande u 64. Porto je tako očuvao korak za vodećim Sportingom. U sledećoj rundi čeka Santa Klaru, koja je remizirala sa Tondelom 1:1.

Pasoš Fereira dobila je kod kuće Moreirense 3:0.