Porto ne da titulu, kiks Brage

Portugal 21. maj 20230:52 0 komentara
Marko Grujić, Porto
Guliver Image

Nema i dalje promocije Benfike u šampiona Portugalije. Ne da Porto, koji je u 33. pretposlednjem kolu pobedio u gostima Famalikao 4:2 i ostao u šampionskoj trci.

Porto je munjevito poveo 2:0. Oba gola postigao je Taremi. Prvi u sedmom minutu iz penala, a potom i tri minuta kasnije.

Međutim, na poluvremenu je bilo 2:2. Prvo je Haime smanjio u 33. a Kolombato iz penala u 44. minutu doneo izjednačenje. Ipak ovo je bilo Taremijevo veče.

Het-trik je kompletirao u 67. minutu, a četvrti gol postigao je u 75. minutu. Oba su bila iz penala. Na ovaj način Porto se primakao Benfiki na bod i sada Orlovi moraju da pobede svoj meč kako bi osvojili titulu kolo pre kraja.

Benfiki se pruža prilika da overi titulu u velikom derbiju protiv Sportinga. A i Lavovi će imati za šta da igraju, osim da pokvare slavlje najvećem rivalu. To im je omogućila Braga.

Konkurent za treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona samo je remizirao u Portu protiv Boavište. Bilo je 1:1. Braga je vodila od 59. minuta autogolom Kanona. Međutim, crno-beli su došli do boda, toliko važnog za Sporting, u trećem minutu nadoknade golom Jusufe Nidžea. I tako je i dalje otvorena borba za treće mesto.

U preostala dva susreta zabeležene su minimalne pobede domaćina. Aruke protiv Šaveša i Santa Klare protiv Portimonensea.