Porto ponizio Benfiku kao retko kad (VIDEO)

Portugal 4. mar 20240:42 0 komentara

Fudbaleri Benfike izgubili su prvo mesto u portugalskoj Primeiri, ali više od toga sigurno ih je zaboleo ubedljiv poraz od velikog rivala Porta.

Ekipa Serža Konseisaa je u derbiju 24. kola pred svojim navijačima ponizio goste iz Lisabona sa 5:0.

Povezane vesti

Porto je upisao najubedljiviji trijumf protiv Benfike još od 2010. kada je, takođe, na „Dragao“ stadionu bilo 5:0.

Galeno je u prvom poluvremenu dva puta matirao Ukrajinca Anatolija Trubina, Vendel je u 55. minutu po treći put pogodio mrežu Orlova, a do kraja utakmice u strelce su se upisali još Pepe i Dani Namaso.

Srpski reprezentativac Marko Grujić je bio na klupi Porta.

Sporting je nakon pobede protiv Farensea izbio na prvu poziciju sa bodom više i utakmicom manje od Benfike. Trećeplasirani Porto ima 52 boda, odnosno sedam manje od lidera iz Lisabona.