Porto ubedljivo do osmine finala kupa

Guliver

Branilac trofeja Porto plasirao se u osminu finala Kupa Portugalije pošto je na svom terenu ubedljivo savladao trećeligaša Montalegre 4:0.

Zmajevi su na stadionu Dragao opravdali ulogu velikog favorita. Praktično su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu.

U prvom delu postigli su tri gola, a strelci su bili Dani Namaso u 13. minutu, a potom i dva puta Evanilson u 18. i 44. minutu. Konačnih 4:0 postavio je Navaro u 61. minutu.

Odigran je još jedan meč šesnaestine finala kupa. Vizela je na svom terenu posle produžetka savladala Eštrela Amadoru 2:1. Posle 90 minuta bilo je 1:1. Kikas je doveo goste u vođstvo u 20. minutu, a izjednačenje doneo je u 80. Vilson Valdes.

Samo pet minutakasnije gosti su ostali sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Lea Žabe. A u 113. minutu Mateus Pereira postigao je pobedonosni gol za 2:1.