Šok u Liga kupu Portugala: Eštoril preko Benfike do finala

Portugal 24. jan 202423:34 0 komentara
Rafik Guitane celebrates after scoring goal during Taca Da Liga 23/24 (Allianz Cup) second semi-final game game between
Maciej Rogowski via Guliver

Fudbaleri Eštorila priredili su veliko iznenađenje u polufinalu Liga kupa Portugala. Uspeli su da eliminišu velikog favorita Benfiku i zakažu finale sa ekipom Brage.

Povezano

Polufinale je igrano u Leiriji a završeno je pobedom autsajdera posle boljeg izvođenja jedanesteraca.

Nakon regularnog toka utakmica je završena nerešeno 1:1. Poveo je Eštoril golom Rafika Guitane u 16. minutu, izjednačio je Nikolas Otamendi u 58. minutu.

Benfika je bila mnogo bolji tim, imala je i veliku šansu da pobedi u 90+6. minutu, ali je nakon sjajnog udarca Anhela Di Marije i još bolje intervencije golmana Eštorila Figueira Danijela lopta pogodila – stativu.

Pobednika su na kraju odlučivali penali, a uspešniji su bili igrači Eštorila. Tragičar u timu Benfike bio je Tomas Arauho, nije iskoristio poslednji jedanaesterac za svoj tim (promašio ceo gol), nakon čega je Bernardo Vital bio precizan i odveo autsajdera u finale.

Dan ranije Braga je u prvom polufinalnom duelu bila bolja od lisabonskog Sportinga. Finale je na programu u subotu 27. januara.