Sportingu spektakl protiv Benfike: Lavovi u finalu! (VIDEO)

Portugal 2. apr 202423:53 0 komentara
Sporting Benfika Goncalo Inacio 25 Sporting CP in action during the Taca de Portugal game between SL Benfica and Sporting CP at Estadio da Luz in Lisbon, Portugal. Pedro Porru / SPP PUBLICATIONxNOTxINxBRAxMEX Copyright: Lisbon, Portugal, April 02 2024: Goncalo Inacio (25 Sporting CP) in action during the Taca de Portugal game between SL B
Pedro Porru/SPP

Nakon spektakla na lisabonskom stadionu "da Luš" radovali su se fudbaleri Sportinga. Lavovi su prvi finalisti Kupa Portugala pošto su u revanš meču polufinala izborili nerešen rezultat protiv gradskog rivala Benfike.

Portugal

Utakmica je posle mnogo uzbuđenja završena nerešeno 2:2.

Kako je u prvom meču na stadionu Sportinga bilo 2:1 za zeleno-bele u finalu će se naći tim Rubena Amorima.

Sporting je dva puta vodio u revanš meču polufinala, fudbaleri Benfike dva puta su uspevali da izjednače, ali nisu imali snage da potpuno preokrenu i izbore produžetke. Bilo je još mnogo prilika na obe strane, domaći tim je pogađao prečku, gosti stativu…

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Sporting je poveo u 47. minutu pogotkom Danca Mortena Hjulmanda nakon asistencije najboljeg strelca tima Viktora Đokereša.

Benfika je izjednačila šest minuta kasnije. Strelac je bio 36-godišnji veteran Nikolas Otamendi nakon proigravanja Davida Neresa.

Očekivala se ofanziva Orlova, ali su gosti ekspresno već u 55. minutu ponovo došli u vođstvo golom Paulinja.

Benfika je uspela da izjednači u 64. minutu. Strelac je bio Rafa Silva, asistenciju je upisao Danac Aleksander Bah.

Sporting će u finalu igrati protiv pobednika iz drugog polufinalnog duela u kome se sastaju Vitorija Gimaraeš i Porto.

Benfika i Sporting će se ponovo sastati već u subotu, ali u prvenstvenom okršaju i na stadionu Sportinga.

Utakmice Kupa Portugala i Primeire možete da gledate ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.