Arsenalu derbi Londona i povratak na prvo mesto

Fudbal - video 2. maj 202322:58 0 komentara
Arsenal
REUTERS/Dylan Martinez

Fudbaleri Arsenala slavili su u derbiju Londona i u okviru 34. kola Premijer lige savladali su Čelsi 3:1.

Ova pobeda vratila je Mikela Artetu i njegov tim na prvo mesto na tabeli. Arsenal sada ima dva boda više od Mančester sitija, ali i dva meča više. Čelsi je 12. na tabeli sa svega 39 bodova nakon četvrtog vezanog poraza u ligi i sedmog u nizu bez pobede u Premijer ligi.

Ono što je za Arsenal najvažnije je da je prekinuta serija od četiri meča bez pobede.

Arsenal je silovito ušao u meč i to se isplatilo već u 18. minutu. Videli smo lepo građenu igru, sjajnu asistenciju Granita Džake i fantastičan gol pod prečuku Martina Edegora.

Prošlo je pola sata igre, nekoliko propuštenih napada Arsenala, ali onda još jedan dobar timski gol domaćih. I ponovo kombinacija Džaka – Edegor za 2:0.

Ni tri minuta nisu prošla, a mrežu Čelsija zatresao je i Gabrijel Žesus.

Gosti su postigli gol u 65. minutu. Mateo Kovačić je bio u ulozi asistenta, a Noni Madeke je pogodio za 3:1.

Čak devet šuteva u okvir gola je uputio Arsenal iako nije imao neku posebnu nadmoć u posedu lopte. A imali su domaći 15 udaraca ka golu. Čelsi samo četiri, dva u okvir gola.