Bouenov het-trik za prvu pobedu Vest Hema u 2024. godini!

Premier League 26. feb 202423:01 0 komentara
Džerod Bouen
Justin Setterfield/Getty Images

U ponedeljak je na programu bila jedna utakmica 26. kola Premijer lige, a fudbaleri Vest Hem Junajteda su na svom “London stadionu” bili bolji od Brentforda rezultatom 4:2 (2:1). Junak pobede domaćina bio je napadač Džerod Bouen, trostruki strelac.

Došli su “Čekićari” do prve pobede još od 28. decembra i trijumfa nad Arsenalom. U međuvremenu je tim Dejvida Mojesa zabeležio po četiri remija i poraza kada se zbirno gledaju i Premijer liga i FA kup.

Premijer liga:

Vest Hem je sa 39 bodova izbio na osmu poziciju tabele i do kraja sezone se nada da će moći da napadne mesta koja vode u evropska takmičenja.

Sa druge strane, Brentford ima pet bodova više od Lutona, koji je sa 20 bodova u zoni ispadanja.

Bouen je do ove utakmice čak 15 puta u profesionalnoj karijeri uspevao da postigne po dva gola na zvaničnoj utakmici, a sada je postigao prvi seniorski het-trik. Trenutno je sa 14 pogodaka na deobi trećeg mesta liste strelaca Premijeršipa, a više golova u ovom takmičenju od njega su postigli samo Erling Holand i Mohamed Salah.

Načeo je Bouen odbranu “Pčela” već u petom minutu posle asistencije Emersona, već u sedmom minutu rezultat je bio Bouen – Brentford 2:0. Drugi gol je 27-godišnjak postigao posle asitencije Vladimira Coufala.

Treći gol na utakmici videli smo več u 13. minutu, a Nil Mope uspeo je da preopolovi zaostatak svoje ekipe.

U 63. minutu Bouen kompletira het-trik posle pasa Kudusa, a u 69. minutu sve je bilo rešeno kada je Emerson povisio na 4:1.

Do kraja duela Joan Visa uspeva da postavi konačnih 4:2.

Prvi put posle skoro dva meseca u sastavu Vest Hema našao se u Lukas Paketa. On je startovao, a u 76. minutu ga je zamenio Majkl Antonio.

Naredno kolo Vest Hem igra u subotu od 16.00 na “Gudisonu” protiv Evertona, dok će Brentford kod kuće protiv Čelsija u istom terminu pokušati da izbegne četvrti uzastopni poraz u šampionatu.