Bruka fudbalera Čelsija: Otimačina za loptu na 4:0

Premier League 15. apr 202422:59 3 komentara
Čelsi
Alex Pantling/Getty Images

Mauricio Poketino u neverici je posmatrao kraj aut linije kako se četvorica njegovih mladih igrača guraju, unose jedan drugom u lice i otimaju za loptu i sve to pri rezultatu 4:0 protiv nesrećnog Evertona.

I navijačima na „Stamford bridžu“ bilo je neprijatno usled neshvatljivog ponašanja dela ekipe.

Svemu je prethodila nesvakidašnja situacija u kojoj su fudbaleri Evertona u nekoliko sekundi napravili praktično dva penala – prvi nad Kolom Palmerom, pa drugi nad Čukvunonsom Maduekeom.

Sudija Pol Tirni nije odmah dosudio jedanaesterac, već je shodno pravilima sačekao da vidi šta će Madueke uraditi u potencijalnoj gol šansi, ali kada je i on oboren, glavni arbitar je dunuo u pištaljku i pokazao na belu tačku.

Palmer (21), 47 miliona evra plaćeno pojačanje Čelsija iz Mančester sitija, postigao je danas drugi uzastopni het-trik Premijer ligi na „Bridžu“, ali ovog puta na „zlatni“ način: levom, desnom i glavom za samo 29 minuta igre. Potom je dodao i penal.

Tada je pritrčao Nikolas Džekson, uzeo loptu i odneo je pravo do Maduekea, smatrajući da on „ima puno pravo“ da izvede jedanaesterac, jer je nad njim i napravljen. Međutim, pošto je u Čelsiju za izvođenje penala zadužen Palmer – u tom trenutku uveliko strelac perfektnog het-trika – levonogi Englez prišao je Maduekeu i zatražio loptu.

Priključio se i Konor Galager podsećajući Maduekea da su „pravila pravila“ i da se moraju poštovati, a kao da sve nije bilo dovoljno blamantno, u gužvu se zaleteo i sam Džekson, otimajući Palmeru loptu iz ruku pred milionskim TV auditorijumom  i „zaleđenim“ Poketinom.

Na kraju, „pobedila“ je Palmerova i Galagerova „struja“, nakon čega je najbolji strelac Čelsija ove sezone potvrdio da je „hladan kao led“ i nakon ovakvih žustrih rasprava – plasirao je loptu u donji levi ugao reprezentativnog kolege Džordana Pikforda, realizovao i peti jedanaesterac u sezoni, postigao četvrti gol na susretu i izjednačio se na čelu liste strelaca Premijer lige sa Erlingom Holandom.

Do daljeg, njih dvojica imaće po 20 pogodaka, Oli Votkins 19.

Malo kasnije, Poketino je zamenio i Maduekea i Palmera, koji je ispraćen ovacijama sa terena. Nedostajao mu je jedan pogodak da obori rekord Mohameda Salaha kada su poeni za Fantasy igru u pitanju.

Četvrti pogodak na meču postigao je Džekson u 44. minutu, a konačan rezultat: Čelsi – Everton 6:0 (4:0) postavio je rezervista Alfi Gilkrist u prvom minutu nadoknade utakmice 33. kola, posle koje su se plavi iz Liverpula dodatno približili zoni ispadanja u Čempionšip.