„Čekićari“ odoleli „Pevcima“: Nerešeno u londonskom derbiju

Premier League 2. apr 202423:11 2 komentara
Lukas Paketa, Brenan Džonson
Richard Pelham/Getty Images

Fudbaleri Vest Hema i Totenhema su u londonskom derbiju odigrali bez pobednika, rezultat je bio 1:1. "Pevci" su pokazali više, ali nisu imali rešenje za odbranu tima Dejvida Mojesa.

Totenhem je poveo već u petom minutu. Timo Verner je dobio loptu sa leve strane, Cufal je olako dozvolio Nemcu da ušeta u šesnaesterac i Verner je odlično pronašao Džonsona na tri metra od gola koji je loptu smestio u mrežu. Vest Hem je odmah posle primljenog gola krenuo nešto ofanzivnije. Son je za Totenhem imao jednu priliku za gol, ali je Fabijanski odbranio, a onda je usledio 19. minut i korner koji je izveo Bouven. Engleski reprezentativac je uputio odličan centaršut i pronašao Zumu koji je nadskočio Van de Vena za izjednačenje „Čekićara“.

Totenhem je potpuno preuzeo posed lopte od primljenog gola, ali nisu stvarali prilike za gol. Vord Praus je imao jednu priliku u 37. minutu iz slobodnog udarca, njegove poslastice, ali je Vikario dobro odbranio. Do kraja prvog dela igre je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Bentankur imao šansu sa ruba šesanesterca, ali je bio neprecizan.

Vest Hem je bolje započeo drugo poluvreme. Prvo je Mavropanos imao priliku glavom u 47. minutu, Vikario je odbranio, a tri minuta kasnije se Paketa našao sam na 17 metara od gola i šutirao, međutim, pored gola. Posle uvodnog pritiska „Čekićara“ Totenhem je preuzeo inicijativu. Pedro Poro je u 68. minutu snažno šutirao, ali je njegov šut završio direktno u rukama Fabijanskog. „Pevci“ su u psolednjih 20 minuta gotovo sve vreme imali loptu u nogama, ali nisu uspevali da probiju bedem Vest Hema.

Sar je u 87. minutu posle kornera šutirao pored gola. Poslednju priliku imao je Udogi u 93. minutu, snažno je šutirao, ali po sredini gola. Vest Hem će biti zadovoljniji bodom, dok će Totenhem žaliti za propuštenim prilikama. „Čekićari“ su sada sedmi sa 45 bodova, dok je Totenhem peti sa 57 bodova.