Čempionšip: Lider stvarno neuništiv, remi u 95. minutu

Fudbal - video 14. feb 202323:11 0 komentara
Action Images/Lee Smith

Barnli je na svom Turf Muru igrao 1:1 sa Votfordom, dok su u ostalim mečevima 31. kola Čempionšipa pobede ostvarili Sanderlend, Reding, Norič, Koventri i Kardif.

Prvi poraz još od početka novembra, kada je poražen od Šefild Junajteda, Barnli je doživeo na svom terenu protiv Votforda. Tako je delovalo da će glasiti prva rečenica u izveštajima svih novinara. Ipak Barnli je poraz izbegao i nastaviće svoj sjajan niz rezultata. Votford je bio blizu pobede zbog gola Žoaa Pedra u 32. minutu, da bi lider na tabeli izjednačio preko Majkla Obafemija u petom minutu nadoknade.

Taman kada se očekivao prekid serije, koji ne bi uopšte inače ugrozio Barnli na čelu tabele desio se gol za jedan bod. Ovo je 11. uzastopni meč u Čempionšipu u kom Barnli nije izgubio.

Sanderlend je ostvario važnu pobedu u Londonu protiv Kvins Park Rendžersa. Bilo je 3:0, a strelci za „crne mačke“ su bili O’Nin i dva puta Klark. Sanderlend je baš kao i Votford u zoni koja vodi u plej-of.

Reding je bio bolji od Roderama 2:1, a strelac prvog gola za Reding je bio inače Endi Kerol.

Norič se bori za ulazak u zonu koja vodi u plej-of i dobio je ekipu Hala 3:1. Strelci za „kanarince“ su bili Dauvel, Gabrijel Sara i Sardžent, dok je jedini za „tigrove“ pogodio Grivs.

Koventri je u borbi za pomenuta mesta usporio Milvol. Dobio je kod kuće 1:0 golom Gjokeresa. Peri Ng i Kalum Robinson su bili strelci u finišu za pobedu Kardif Sitija na gostovanju Birmingemu.