Đavoli istopili Karamele, Mektomini u seriji

Fudbal - video 8. apr 202315:24 1 komentar
Skot Mektomini
REUTERS/Carl Recine

U prvom susretu 30. kola Premijer lige Mančester Junajted na Old Trafordu savladao je Everton 2:0.

Posle kritičnog marta Crveni đavoli konačno su vezali dve pobede u Premijer ligi i ostali na stabilnom kursu ka Ligi šampiona. Posle Brentforda na Old Trafordu je pao i Brentford.

Markus Rašford nastavlja da uveseljava fantazi vlasnike, Mektomini je golgetersku formu iz reprezentacije preneo u klub, a ekipa je sačuvala netaknutu mrežu čak i sa Harijem Megvajerom u startnoj postavi. Rekli bi ljudi da sve cveta na Teatru snova i to pred odlučujuće okršaje u ligi, Ligi Evrope i FA kupu.

Sigurna i autoritativna pobeda protiv Evertona. Karamele su za 90 minuta uputile samo jedan udarac u okvir gola (doduše imali još 14 pokušaja) a loptu su u posedu imali 36%. Bravu gostiju iz Liverpula otvorio je u 36. minutu Skot Mektomini. To mu je tek prvi gol u Premijer ligi ove sezone, ali već peti u poslednjih mesec dana, pošto je čak četiri dao za Škotsku u martovskom terminu.

Konačnih 2:0 postavio je Marsijal u 71. minutu, 11 minuta pošto je ušao u igru. A asistirao mu je Markus Rašford koji je, posle mini krize od tri meča bez gola i asistencije, drugu utakmicu zaredom imao učinak koji se boduje u fantaziju.