Drama u najavi – Arsenal na Enfildu ispustio dva gola viška!

Fudbal - video 9. apr 202319:29 10 komentara
Gabrijel Martineli, Arsenal, Liverpul
Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su 2:2 na "Enfildu" u derbiju kola Premijer lige iako su gosti imali dva gola prednosti.

Povezane vesti

Tobdžije su prekinule seriju od sedam trijumfa u šampionatu i sa utakmicom više imaju šest bodova više od drugoplasiranog Mančester Sitija, dok je Liverpul u minula četiri duela upisao po dva remija i poraza i trenutno je osmi sa 44 boda.

Gosti su poveli u 8. minutu pogotkom Gabrijela Martinelija kome nije bilo teško da posle ne baš najbolje reakcije poslednje linije Crvenih sa desetak metara udaljenosti loptu pošalje pošalje iza leđa Alisona Bekera.

Tobdžije su u 28. minutu duplirale prednost, a ponovo su u centru pažnje bili Brazilci – ovoga puta Martineli i Gabrijel Žesus. Strelac prvog gola je sjajno centrirao, a Žesus glavom iz neposredne blizine po drugi put matirao kolegu iz državnog tima.

U finišu prvog poluvremena sukobili Granit Džaka i Trent Arnold-Aleksander, a sve se završilo tako što su obojica dobili po žuti karton.

Granit Džaka, Trent Arnold-Aleksander

Liverpul je u 42. minutu pogotkom Mohameda Salaha uspeo da prepolovi minus, a isti igrač je deset minuta kasnije imao priliku da ekipu Jirgena Klopa potpuno vrati u meč, međutim, nije realizovao jedanaesterac. Egipćanin je promašio ceo gol.

Crveni su u 81. minutu imali šansu preko Darvina Nunjeza, ali je Aron Ramsdejl bio uspešniji. Zapretio je i Arsenal preko Martinelija, a konačan rezultat u 87. minutu postavio je rezervista Roberto Firmino.

Liverpul je u sudijskoj nadoknadi mogao do sva tri boda, ali je najpre Remsdejl uspeo da odbrani Salahov udarac, a potom i Konatea.

Arsenal u sledećem kolu dočekuje Vest Hem, a u preostalih sedam, između ostalog, očekuje ga gostovanje Mančester Sitiju i duel sa Čelsijem na „Emiratima“. Liverpul će 17. aprila gostovati Lidsu.