Drama u sedam činova na Enfildu i pobeda Liverpula

Fudbal - video 30. apr 202319:27 8 komentara
Liverpul, Totenhem
REUTERS/Carl Recine

Počelo je za Liverpul savršeno, na kraju se pretvorilo u dramu. Kao i cele sezone kada su u pitanju mečevi koje igraju i Liverpul i Totenhem. Na kraju - 4:3 za domaće u završnici za infarkt za svakog pojedinca na stadionu, bez obzira koje boje nosi.

Duel Liverpula i Totenhema završen je na Enfildu rezultatom 4:3 (3:1). Ekipa Jirgena Klopa umalo je prosula tri gola prednosti, da bismo na kraju dobili dramu i videli dva gola u nadoknadi vremena.

Tek što je utakmica počela, u trećem minutu, Trent Aleksandar-Arnold poslao je sjajnu loptu Kurtisu Džonsu a ovaj je šalje u mrežu. Valjda da se zahvali menadžeru za sve pohvale izrečene samo dan ranije na konferenciji za medije.

Ni dva minuta nisu prošla, ponovo je Frejzer Forster vadio loptu iz mreže. Ovoga puta ga je matirao Luis Dijaz. U ulozi asistenta bio je Kodi Gakpo.

U 15. minutu – 3:0. Minut ranije sudija Pol Tirni zaustavio je igru i pokazao na belu tačku nakon što je Romero napravio faul u kaznenom prostoru. Ovoga puta Mohamed Salah je bio precizan.

Totenhem je ozbiljno pripretio u 39. minutu preko Hjeona Min Sona, savladao je Alisona Bekera ali je odbrana sačuvala gol.

Ne i minut kasnije kada je Hari Kej poslao pravi projektil i smanjio na 3:1.

Moglo je da bude i 3:2 samo minut kasnije, ali je Beker ovoga puta sjajno zaustavio pokušaj Dejana Kuluševskog iz blizine.

Pripretio je dva puta Totenhem i nakon desetak minuta igre u drugom delu mača, ali do drugog gola Pevci stižu „tek“ u 77. minutu. Son je primio dugu loptu, šutirao po sredini gola, ali je Beker bio nemoćan.

A onda apsolutna drama u finišu. Rišarlison je u trećem minutu nadoknade, osam minuta po ulasku na teren, pogodio za izjendačenje. Son je sjajno izveo slobodan udarac, centrirao u kazneni prostor, a Rišarlsion je samo trebalo da je skrene u gol.

Tek što je igra nastavljena, Diogo Žota natrčava na loptu u kaznenom prostoru i šalje je iza Fosterovih leđa.

Navijači Liverpula imali su i poruku za vlasnike, Fenvej sport Grupu. Iznad Enfilda se zaviorio baner na kome je pisalo „LFC, Soks, Pingvins – isti problemi, FSG aut“.

Liverpul se nakon četvrte vezane pobede probio na peto mesto na tabeli sa 56 bodova iz 33 utakmice. Totenhem sada na šestom mestu ima dva boda manje i utakmicu više.

Liverpul će 3. maja dočekati Fulam, a Totenhem tri dana kasnije (6. maj) dočekuje Kristal Palas.