Dramatičan remi u Lidsu, tri penala i tragičar Bamford

(Patrik Bamford nije realizova penal za Lids) Leeds United's Patrick Bamford fails to score from the penalty spot Premier League - Leeds United v Newcastle United
REUTERS/Scott Heppell (Patrik Bamford nije realizovao penal za Lids)

Odličan meč bez pobednika: fudbaleri Lidsa i Njukasla igrali su nerešeno u prvoj utakmici 36. kola Premijer lige.

Premijer liga

Uzbudljiv duel na Eland Roudu završen je rezultatom 2:2. Tragičar meča je golgeter domaćeg tima Patrik Bamford.

Nakon što je kapiten Luk Ejling već u sedmom minutu doveo Lids u vođstvo, Bamford je u 28. minutu Imao priliku da iz jedanesterca duplira vođstvo svog tima i bar privremeno ga udalji od zone ispadanja. Međutim, golman Njukasla Nik Poup pročitao je njegovu nameru i odbranio penal.

Da sve bude još gore za Lids, samo dva-tri minuta kasnije sudija je pokazao na belu tačku za Njukasl, a Kalum Vilson bio je siguran i izjednačio rezultat na 1:1.

U 66. minutu sporna situacija: vazdušni duel domaćeg defanzivca Firpa i napadača gostiju Isaka, činilo se da je ovaj drugi malo odgurnuo prvog, koji je loptu zahvatio rukom, ali je sudija Sajmon Huper nakon konsultacije sa VAR sobom i odgledanog snimka pokazao na novi penal za Njukasl: ponovo je loptu uzeo Kalum Vilson i opet je bio siguran – 1:2.

Domaći tim je do kraja meča krenuo na sve ili ništa i uz mnogo sreće uspeo da izjednači u 79. minutu – šutirao je Danac Rasmus Kristensen, lopta je na putu do gola zakačila kapitena gostiju Kirana Tripijea i završla u mreži – 2:2.

U 90+1. minutu fudbaler Lidsa Firpo dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

Lids je u seriji od sedam utakmica bez pobede, u stvari osvojio je tek drugi bod u tom periodu i nalazi se u nezavidnoj situaciji, među tri tima koji ispadaju iz Premijer lige.

Njukasl je treći na tabeli i na dobroj je putu da obezbedi Ligu šampiona naredne sezone.