Dug je put do PL: Milvol šokirao Svece, trijumf Ipsviča

Nejtan Broadhed (Ipsvič Taun) i Mark Roberts (Birmingem) Nathan Broadhead of Ipswich Town and Marc Roberts of Birmingham City battle for possession during the Sky Bet Championship match between Ipswich Town and Birmingham City at Portman Road on February 24, 2024 in Ipswich, England. Ipswich Town v Birmingham City - Sky Bet Championship
(Photo by Stephen Pond/Getty Images) - Nejtan Broadhed (Ipsvič Taun) i Mark Roberts (Birmingem)

Kompletirano je 34. kola Čempionšipa, od osam utakmica u terminu od 16 časova čak šest je završno rezultatom 2:1, od kojih su četiri puta slavili gosti. Najveći gubitnici dana su fudbaleri Sautemptona.

Čempionšip

Sveci kao da gube dah u borbi za prva dva mesta koja direktno vode u Premijer ligu. Sautempton je doživeo treći poraz u poslednje četiri utakmice i pao je na četvrto mesto.

Ovog puta razočarao je pred svojim navijačima, sva tri boda sa Sent Merisa odneo je Milvol – 1:2. Gosti iz Londona poveli su ranim golom Jafeta Tanganga (peti minut), izjednačio je škotski internacionalac Če Adams u 34, ali je deset minuta kasnije Zian Fleming vratio prednost Milvolu.

Kiks Sautemptona iskoristio je Ipsvič Taun, pobedio je na svom Portman Roudu ekipu Birmingem Sitija 3:1 i izjednačio se sa bodovima sa drugoplasiranim Lidsom. Golove za traktoriste postigli su Konor Čaplin (31), Heremi Sarmijento (31) i Omari Hačinson (90+2).

Lids je dan ranije u velikom derbiju pobedio posle proekreta vodeći Lester sa 4:1.

Ike Ugbo postiže gol za Šefild Vensdej protiv Bristol Sitija Sheffield Wednesday v Bristol City - Sky Bet Championship
(Photo by Ben Roberts Photo/Getty Images) – Ike Ugbo postiže gol za Šefild Vensdej protiv Bristol Sitija

Rezultati – petak: Lids Junajted – Lester 4:1, Koventri – Preston 0:3. Subota: Hal Siti – WBA 1:1, Blekburn Rovers – Norič Siti 1:1, Kardif – Stouk 2:1, Ipsvič Taun – Birmingem 3:1, Midlesbro – Plimut 0:2, QPR – Roteram 2:1, Šefild Vensdej – Bristol Siti 2:1, Sautempton – Milvol 1:2, Sanderlend – Svonsi 1:2, Votford – Hadersfild 1:2.