Emeri i Lopetegi podelili bodove, Kejn pokorio Selhurst Park

Danijel Podens iz Vulverhemptona) Wolverhampton Wanderers' Daniel Podence shoots at goal Premier League - Aston Villa v Wolverhampton Wanderers
REUTERS/Molly Darlington (Danijel Podens iz Vulverhemptona)

Fudbaleri Totenhema bili su bolji od Kristal Palasa, dok su Aston Vila i Vulvsi igrali nerešeno u poslednje dve utakmice 19. kola Premijer lige na programu u sredu.

Premier liga

U Birmingemu u lokalnom derbiju između Aston Vile i komšija iz Vulverhemptona viđeno je trenersko nadmudrivanje dvojice španskih stratega koji su nedavno došli iz Primere – domaćeg Unaija Emerija (sezonu počeo na klupi Viljareala) i gosta Hulena Lopetegija (stigao iz Sevilje).

Posle velike borbe na kraju „prijateljski remi“ – 1:1.

Počelo je svečano, aplauzi i ovacije za golmana Emilijana Martinesa, koji se vratio na gol Aston Vile nakon što je sa Argentinom trijumfovao na nedavno završenom Svetskom prvenstvu u Kataru gde je izabran za najboljeg čuvara mreže.

(Emilijano Martines, golman Aston Vile) Aston Villa's Emiliano Martinez waves to the crowd while wearing his World Cup winners medal and Golden Glove trophy before the match Premier League - Aston Villa v Wolverhampton Wanderers
REUTERS/Molly Darlington (Emilijano Martines, golman Aston Vile)

Međutim, uvodni minuti pripali su komšijama iz Vulverhemptona. Igrao se 12. minut kada je proradila „portugalska veza“ MutinjoPodens. Prvi je asistrirao, drugi se majstorski oslobodio Daglasa Luiza i pogodio nebranjerni deo mreže Aston Vile – 0:1!

U drugom poluvremenu domaći tim bio je bolji, napadao i konačno u 78. minutu izjednačio – strelac je nakon sjajne asistencije Tajrona Mingsa bio Deni Ings.

Mogao je i do pobede da je Bejli iskoristio odličnu šansu u samom finišu meča.

Deni Ings postiže izjednačujući gol Danny Ings of Aston Villa scores the team's first goal during the Premier League match between Aston Villa and Wolverhampton Wanderers at Villa Park on January 04, 2023 in Birmingham, England. Aston Villa v Wolverhampton Wanderers - Premier League
(Photo by Naomi Baker/Getty Images) – Deni Ings postiže izjednačujući gol

U malom londonskom derbiju na Selhurst Parku ekipa Totenhema došla je do ubedljive pobede – 0:4.

Domaći Kristal Palas bio je nešto konkretniji u prvih 45 minuta, ali kako je krenulo drugo poluvreme tako se najpre raspucao Hari Kejn, kome je ovo bio jubilarni 300. meč u Premijer ligi.

Postigao je dva gola u rasponu od samo pet minuta (48. i 53), prvi nakon centaršuta Ivana Perišića, drugi posle dodavanja mladog Brajana Gila i time prekinuo neugodnu seriju Totenhema, koji je od 15. oktobra u prethodnih deset utakmica zaredom uvek prvi primao gol.

(Hari Kejn postiže prvi gol protiv Kristal Palasa) Tottenham Hotspur's Harry Kane scores their first goal Premier League - Crystal Palace v Tottenham Hotspur
Action Images via Reuters/Matthew Childs (Hari Kejn postiže prvi gol protiv Kristal Palasa)

Posle toga je sve bilo lakše, Metju Doerti u 68. i Son Heung-Min u 73. minutu dotukli su londonske Orlove.

Bivši srpski reprezentativac Luka Milivojević bio je među rezervnim igračima u timu Kristal Palasa.

Malo ranije odigrane su još dve utakmice, Sautempton je poražen na svom terenu protiv Notingem Foresta 0:1, dok su Lids i Vest Hem igrali nerešeno 2:2.

Za kraj fudbalska poslastica. U poslednjem meču 19. kola u četvrtak se sastaju Čelsi i šampion Mančester Siti.

- Unai Emeri, menadžer Aston Vile Unai Emery, Manager of Aston Villa, reacts during the Premier League match between Aston Villa and Wolverhampton Wanderers at Villa Park on January 04, 2023 in Birmingham, England. Aston Villa v Wolverhampton Wanderers - Premier League