Everton otpisao Liverpul iz trke za titulu, Junajted okrenuo

Dominik Kalvert Luin i Alison Liverpul Dominic Calvert-Lewin of Everton is fouled by Alisson Becker of Liverpool leading to a penalty being awarded however it is later over turned following a VAR review for offside during the Premier League match between Everton FC and Liverpool FC at Goodison Park on April 24, 2024 in Liverpool, England. Everton FC v Liverpool FC - Premier League
(Photo by Naomi Baker/Getty Images)

Gradski derbi na Gudison Parku između Evertona i Liverpula obeležio je veče Premijer lige na Ostrvu.

Partizan nemoćan, Olajinka odveo Zvezdu u finale

Nemanja i Strahinja Jokić imaju podebeo NBA dosije ispada

Istina je, Mijailović je pogazio datu reč Čoviću!“

Firmaši provocirali domaće, pa se sukobili sa policijom

Tim Jirgena Klopa je verovatno izgubio ključne bodove u borbi za titulu, dok je gradski rival po svemu sudeći izborio zaslužen opstanak: Everton – Liverpul 2:0.

Everton je velikog gradskog rivala pobedio prvi put pred svojim navijačima na Gudison Parku još od 2010. godine.

Statističari su izračunali da je Darvin Nunjez ove sezone promašio 26 velikih prilika!

Mogla je ekipa Šona Dajša da povede već u šestom minutu kada je golman Alison faulirao u svom šesnaestercu Dominika-Kalverta Luina, sudija Endi Medli je napre pokazao na belu tačku, ali je VAR promenio njegovu odluku jer se pokazalo da se golgeter domaćeg tima nalazio u ofsajdu.

VAR se gledao i u 27. minutu, ali je ovog puta presudio u korist Evertona: gol je posle velike gužve, nekoliko rikošeta i grešaka u odbrani Liverpula postigao 21-godišnji centralni defanzivac Džared Brantvajt – 1:0! Za veliku radost na Gudisonu!

Mogli su gosti da izjednače već u 35. minutu, Darvin Nunjez izašao je sam ispred Džordana Pikforda, ali je šutirao pravo u golmana Evertona.

Do kraja poluvremena dobre prilike imali su Luis Dijaz, Mo Salah i Endi Robertson, ali nije bilo izjednačenja – Pikford je odlično čuvao svoju mrežu ili bi gosti bili neprecizni.

Liverpul Pikford brani šut Luisa Dijaza Jordan Pickford of Everton makes a save from Luis Diaz of Liverpool during the Premier League match between Everton FC and Liverpool FC at Goodison Park on April 24, 2024 in Liverpool, England. Everton FC v Liverpool FC - Premier League
(Photo by Michael Regan/Getty Images) – Pikford brani šut Luisa Dijaza

Krenuo je Liverpul sa napadima i u drugom poluvremenu, ali ponovo jalovim, da bi u 58. minutu sve bilo rešeno:

Dominik Kalvert-Luin iskoristio je nabačenu loptu Dvajta Meknila iz kornera i udarcem glavom na drugoj stativi zakucao loptu u mrežu – 2:0.

Redsi su najbliži golu bili su u 69. minutu, Luis Dijaz je odlično šutirao, ali je pogodio – stativu!

Na kraju zaslužna pobeda Evertona i tužan poslednji gradski derbi za Jirgena Klopa.

Mančester Junajted Bruno Fernandes of Manchester United celebrates scoring his team's third goal with Rasmus Hojlund, Amad Diallo, Kobbie Mainoo and Aaron Wan-Bissaka during the Premier League match between Manchester United and Sheffield United at Old Trafford on April 24, 2024 in Manchester, England. Manchester United v Sheffield United - Premier League
(Photo by Matt McNulty/Getty Images)

Uzbudljivo je bilo i na Old Trafordu. Mančester Junajted je nastavio da nervira armiju svojih navijača. Ugostio je poslednjeplasirani Šefild Junajted i posle velikih muka pobedio sa 4:2.

Gosti su poveli u trenutku kada je tim Erika Ten Haga bio bolji, napadao u talasima, međutim golman Andre Onana bukvalno je predao loptu Džejdenu Boglu, koji je iskoristio poklon i zatresao mrežu velikog favorita – 0:1.

Mančester Junajted Šefild Hari Megvajer postiže izjednačujući gol na Old Trafordu Harry Maguire of Manchester United scores his team's first goal past Wes Foderingham of Sheffield United during the Premier League match between Manchester United and Sheffield United at Old Trafford on April 24, 2024 in Manchester, England. Manchester United v Sheffield United - Premier League
(Photo by Matt McNulty/Getty Images) – Hari Megvajer postiže izjednačujući gol na Old Trafordu

Izjednačio je u finišu prvog poluvremena Hari Megvajer udarcem glavom posle nabačene lopte mladog Garnaća. Međutim, vrlo brzo posle pauze gosti su još jednom šokirali Teatar snova, strelac je bio Brereton Dijaz, da bi Crveni đavoli ponovo izjednačili ovog puta iz jedanaesterca golom Bruna Fernandeša – 2:2.

Muke domaćeg tima prekratio je u finišu meča sjajni Portugalac. Prvo je fantastičnim udarcem preokrenuo rezultat, a onda asistencijom omogućio mladom Hejlundu da postavi konačnih 4:2.

Palas je golovima Matete savladao Njukasl, dok je Bornut u gostima bio bolji od Vukova.

Prvi je i dalje Arsenal sa 77 bodova, Liverpul je drugi sa 74, šampion Mančester Siti treći sa 73 boda, ali i ima dve utakmice manje odigrane.

Tim Pepa Gvardiole prvi sledeći meč igra u četvrtak kada gostuje ekipi Brajtona.