Fulam umanjio bruku u Notingemu, Evertonu bod u Njukaslu

Morgan Gibs Vajt i Danilo Notingem Forest Morgan Gibbs-White of Nottingham Forest celebrates scoring his team's third goal during the Premier League match between Nottingham Forest and Fulham FC at the City Ground on April 02, 2024 in Nottingham, England. Nottingham Forest v Fulham FC - Premier League
(Photo by Michael Regan/Getty Images) - Morgan Gibs Vajt i Danilo (Notingem Forest)

Večeras je na programu prvih pet utakmica 31. kola Premijer lige. Do sada su završene četiri utakmice, a pobede su ostvarili Notingem Forest i Bornmut.

Najčitanije na SK

Posebno uzbudljivo bilo je u duelu između Notingem Foresta i Fulama. Šumari su na svom Siti Graundu ugostio tim iz Londona i zabeležili tek drugu pobedu u poslednjih 11 utakmica u Premijer ligi, prvu nakon pet mečeva – 3:1.

Domaći fudbaleri su od prvog minuta krenuli ofanzivno na gol Fulama i već u devetom minutu Gibson Vajt je proigrao Kaluma Hadsona-Odoija, on se spretno oslobodio defanzivaca i savladao golmana Bernda Lenoa.

Isti igrači kombinovali su i u 16. minutu, ali je ovog puta Leno izašao kao pobednik u situaciji „1 na 1“ protiv Hadsona Odoija. Ipak, samo tri minuta kasnije prvi strelac Notingema Kris Vud uhvatio ga je na krivoj nozi i preciznim udarcem još jednom podigao publiku na noge – 2:0.

Fudbaleri Notingema napadali su u talasima i potpuno nadigrali goste, pa se menadžer Fulama Marko Silva u 33. minutu odlučio na radikalan potez. Promenio je čak trojicu igrača, među njima i sprskog reprezentativca Sašu Lukića.

Marko Silva i Saša Lukić (Fulam) Sasa Lukic of Fulham reacts after being substituted off after 33 minutes during the Premier League match between Nottingham Forest and Fulham FC at the City Ground on April 02, 2024 in Nottingham, England. Nottingham Forest v Fulham FC - Premier League
(Photo by Michael Regan/Getty Images) – Marko Silva i Saša Lukić (Fulam)

To nije mnogo promenilo situaciju na terenu jer je sjajni Morgan Gibs Vajt iskoristio dodavanje Danila i u finišu prvog poluvremena postigao treći gol za Šumare.

Ipak, razgovor u poluvremenu očigledno je imao uticaja, pa su gosti u nastavku meča zaigrali mnogo bolje. Već u 49. minutu Tosin Adarabiojo smanjio je prednost domaćeg tima.

Publika je u drugom poluvremenu videla još nekoliko velikih prilika na obe strane, pogođene su i dve prečke, Neko Vilijams za Forest, Keni Tete za Fulam, ali se rezultat više nije menjao – 3:1.

Njukasl Dan Burn of Newcastle United and Jarrad Branthwaite and Vitaliy Mykolenko of Everton watch on as a Newcastle United shot hits the post during the Premier League match between Newcastle United and Everton FC at St. James Park on April 02, 2024 in Newcastle upon Tyne, England. (Photo by Stu Forster/Getty Images) Newcastle United v Everton FC - Premier League
(Photo by Stu Forster/Getty Images)

Njukasl je na Sent Džejms Parku ugostio tim Evertona i poveo u 15. minutu nakon odlične individualne akcije Aleksandera Isaka.

Svrakama je početkom drugog poluvremena poništen gol zbog ofsajda, da bi Everton u finišu meča uspeo da stigne do izjednačenja pogotkom Dominika Kalverta-Lujina iz jedanaesterca – 1:1.

Petnaestak minuta kasnije završena su još dva meča. Bornmut je kao domaćin savladao Kristal Palas golom Justina Klajverta u finišu utakmice, dok su Barnli i Vulverhempton podelili po bod – 1:1. Oba gola pala su u završnici prvog poluvremena.

Justin Klajvert postiže gol za Bornmut Justin Kluivert of AFC Bournemouth scores his team's first goal during the Premier League match between AFC Bournemouth and Crystal Palace at the Vitality Stadium on April 02, 2024 in Bournemouth, England. AFC Bournemouth v Crystal Palace - Premier League