Fulamova petica Lesteru

Fudbal - video 8. maj 202318:00 0 komentara
Džejmi Vardi
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Fulama savladali su Lester u duelu 35. kola Premijer lige u kome smo videli osam golova.

Fulam je pred svojim navijačima slavio rezultatom 5:3.

Počelo je već u desetom minutu golom Vilijana, nadovezao se osam minuta kasnije Karlos Vinisijus, da bi u samom finišu prvog poluvremena za 3:0 pogodio Tom Kirni.

Kirni je bio strelac i četvrtog gola za Fulam (51. minut), da bi goleadu domaćih presekao Harvi Barns u 59. minutu kada je smanjio na 4:1.

Mogao je Lester da smanji na dva gola zaostatka, ali je Džejmi Vardi u 66. minutu promašio penal.

Kazna je stigla u vidu gola Vilijana u 70. minutu.

A kada su domaći u svojim glavama već upisali pobedu, Lisice su došle do još dva gola. Džejms Medison je realizovao penal u 81. minutu, a Barns je postavio konačan rezultat u 89. minutu.

Fulam je tako persekao niz od tri poraza i na desetom mestu ima 48 bodova, a Lester je 16. sa 30 koliko imaju i Lids i Notingem forest koji je prvi ispod crte.