Junajted se mučio, Njukasl silan u Londonu

Guliver

Favoriti slavili u odloženim mečevima, Mančester junajted protiv Brentforda – 1:0, dok je Njukasl razbio Vest Hem u gostima – 5:1.

U prvom delu sezone Brentford je pred svojim navijačima odigrao jedan od najboljih mečeva u sezoni, slavio je sa čak 4:0 protiv Mančester junajteda, sva četiri gola ekipa Tomasa Franka postigla je u ranoj fazi utakmice, do 35. minuta.

Povezano

Ipak, u drugom meču ovih rivala drugačija slika. U međuvremenu Junajted se konsolidovao, imao je zapažene rezultate, stigao je među četiri najbolja tima Premijer lige, plasirao se u četvrtfinale Live Evrope, gde će za rivala imati špansku Sevilju.

Uspela je ekipa Erika Ten Haga da se revanšira Brentfordu, u utakmici u kojoj je dominirala, ali je ostvarila tek minimalni trijumf – 1:0. Činilo se da će biti mnogo lakše, posebno zbog činjenice da je domaćin „na vreme“ poveo.

U 27. minutu ponajbolji igrač Junajteda u ovom trenutku Markus Rašford nastavio je seriju golova. Posle kornera Junajteda odbrana Brajtona je izbila loptu samo do Antonija, ovaj je sjajno prebacio odbranu gostiju i dodao do Sabicera, koji je još lepše uposlio Rašforda, a ovaj je rutinski savladao Raju.

Malo je nedostajalo da gosti izjednače na startu drugog poluvremena, kad se De Hea poigravao, prekasno je ispucao loptu, pogodio je Mbuembu, ali na njegovu sreću ona se nije odbila u gol, već pored stative.

Iz poseda Mančester je dolazio i do šansi, a jednu od najboljih imao je u Sabicer, čiji je šut sa 20 metara u 58. minutu odbranio Raja. Najbolju priliku za izjednačenje Brentford je imao kad je Šade pokušao da lobuje De Heu, ali nije uspeo da ga prebaci.

Njukasl nije imao milosti u Londonu protiv Vest Hema, koji se grčevito bori za opstanak u društvu najbolji. Svrake su imale svoju računicu, preporođeni tim Edija Houa slavio je laganu pobedu za nastavak borbe za Ligu šampiona – 5:1.

Počelo je odlično po goste, već u šestom minutu Sent-Maksimin je centrirao iz šesnaesterca, a Kalum Vilson je glavom smestio loptu u protivničku mrežu.

Samo sedam minuta kasnije posle dodavanja Šara Žoelinton je umakao odbrani čekićara, zaobišao je i golmana Fabijanskog i lako ubacio lopotu u gol.

Tračak nad za Vest Hem bio je pogodak Zume u 40. minutu, ali je Njukasl ponovo imao dva gola prednosti već na startu drugog poluvremena, kad je Kalum Vilson pogodio, ovoga puta na dodavanje Marfija. Do kraja, u listu strelaca upisao se i 23-godišnji Šveđanin Isak u 82. minutu, dok je u nadoknadi još jednom pogodio Žoelinton.