Kad bi tako i u PL: Tobdžije brojale do šest, Sveci do osam

Fudbal - video 25. avg 202122:54 > 26. avg 2021 8:51 1 komentar
Arsenal Pierre-Emerick Aubameyang
Reuters/Andrew Boyers

Nakon dva startna poraza bez datog gola u Premijer ligi fudbaleri Arsenala su se raspucali na gostovanju Vest Bromu u drugoj rundi Liga kupa i slavili pobedu od čak 6:0.

Zablistao je kapiten Pjer Emerik Obamejan sa tri pogotka i dve asistencije. Pratio ga je odlični Francuz Pepe sa golom i asistencijom.

Strelci za Tobdžije bili su Obamejan u 17, 43, 62, Pepe u 45, Saka u 50. i Lakazet u 69. minutu.

Na golu Arsenala debitovao je Aron Ramsdejl, pojačanje iz Šefild Junajteda.

Još ubedljiviji bio je Sautempton u gostima protiv četvrtoligaša Njuport Kautija. Pobedio je sa 8:0 golovima Broje u 9, 57, Telje u 25, Voker-Pitersa u 44, Elionouzija u 48, 55, 90. i Redmonda u 69. minutu.

To je istorijska, najveća pobeda Sautemptona u gostima od osnivanja kluba 1885. godine!

U trećem meču igranom u sredu pobednika su odlučili penali nakon što posle 90 minuta nije bilo golova u duelu Njukasla i Barnlija. Više sreće i umešnosti prlikom izvođenja jedanesteraca imali su gosti i pobedili su sa 4:3. Junak je bio 34-godišnji golman Vejn Henesi. Iskusnom Velšaninu je to bio debi na golu Barnlija. Obeležio ga je sa nekoliko sjajnih intervencija tokom meča, a zatim je odbranio dva jedanesterca u penal seriji za prolaz svog novog kluba u treću rundu Liga kupa.

Rezultati: WBA – Arsenal 0:6, Njuport Kaunti – Sautempton 0:8, Njukasl – Barnli penali 3:4 – 0:0.