Kiks Bornmuta, Reding se muči i bez Paunovića

Matthew Lewis/Getty Images

Bornmut je propustio priliku da se popne na drugo mesto i bude prvi pratilac Fulama u Čempionšipu. Poraženi su na gostovanju Prestonu 2:1 i prekinuli su niz od četiri pobede.

Gosti su u 50. minutu poveli preko Loua, a samo četiri minuta kasnije izjednačio je Arčer. Kada se očekivao kraj meča Ris je u 89. minutu doneo tri boda Prestonu. Bornmut ima sada 61 poen, bod manje od drugoplasiranog Hadersfilda, ali i tri meča manje.

Reding ne igra ništa bolje od odlaska sa klupe Veljka Paunovića. Sada su poraženi kod kuće od Milvola 1:0. Meč je rešio Kuper pogotkom u 37. minutu. Trenutno je Reding na 21. mestu, jednom iznad crte koja vodi u niži rang takmičenja. Imaju pet bodova više od Derbija, koji je u zoni ispadanja.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati: Bristol siti – Birmingem 1:2, Derbi – Barnsli 2:0, Hal – WBA 0:2, Midlsboro – Luton 2:1, QPR – Kardif 1:2, Reding – Milvol 0:1, Stouk – Blekpul 0:1, Svonsi – Koventri 3:1.