Ko je to mogao da očekuje? Njukasl razbio Lester!

Fudbal 7. maj 202123:06 > 08. maj 2021 0:11 5 komentara
Callum Wilson
Nick Potts - Pool/Getty Images

Prvi meč 35. kola engleske Premijer lige doneo je veliko iznenađenje – Njukasl Junajted je kao gost sa ubedljivih 4:2 slavio protiv Lester Sitija rezultatom 4:2 (2:0) i tako otežao „Lisicama“ poziciju pred odlučujuće borbe za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Povela je ekipa Stiva Brusa u 22. minutu preko Džoa Viloka, 21-godišnjeg momka koji igra za „Svrake“ kao pozajmljen igrač Arsenala. Samo 12 minuta kasnije prednost je duplirana preko Pola Dameta, kojem je asistirao Met Riči.

Premijer liga:

Međutim, dominacija „Svraka“ nije se ograničila samo na prvo poluvreme – Kalum Vilson se odlično snašao u 64. i 73. minutu i golovima (svojim 11. i 12. u sezoni) doneo svom timu iznenađujućih 4:0.

Do kraja susreta ekipa Brendana Rodžersa uspela je da ublaži poraz pogocima Olbrajtona i Ihenača. Za utehu, Nigerijcu Ihenaču je to bio deseti pogodak od početka marta, što u tom periodu nije uspelo nijednom drugom igraču u Premijer ligi.

Posle ove pobede ekipu Njukasl deli samo bod od opstanka. „Svrake“ su sad 13. sa 39 bodova, a u narednom kolu rival će im biti lider na tabeli Mančester Siti na domaćem terenu.

Bila je ovo druga uzastopna utakmica u kojoj Lester nije slavio – u prethodnom kolu remizirali su sa Sautemptonom.

Lester sada ima 63 boda i na trećem je mestu, pet više od petoplasiranog Vest Hema, koji ima i meč manje. Ali ekipu Brendana Rodžersa očekuje izuzetno težak raspored do kraja. U narednom meču će gostovati drugoplasiranom Mančester Junajtedu na Old Trafordu. Zatim ih čeka gostovanje Čelsiju na Stamford Bridžu i to samo tri dana pošto sa istim rivalom budu igrali u finalu FA kupa na Vembliju. Konačno, u poslednjem kolu 23. maja dočekuju ekipu Totenhema, još jednog rivala iz Top 6 i tima koji se bori za mesto u Ligi šampiona.

Lester je prošle sezone doživeo grozno iskustvo, kad je tokom većeg dela sezone bio u Top 4, a onda u bukvalno poslednjem kolu ostao bez plasmana u Ligu šampiona.

Mečeve Premijer lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.