Lester u produžetku šokirao Bornmut za četvrtfinale FA kupa

Premier League 27. feb 202423:03 0 komentara

Fudbaleri Lestera su posle velike borbe i produžetaka uspeli da savladaju Bornmut rezultatom 1:0 na "Vajtaliti" stadionu.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila ujednačena. Bilo je prilika na obe strane, a prvu ozbiljnu je imao Lester u 32. minutu. Olbrajton je centrirao, a Agun je bio najviši u skoku, međutim, njegov udarac glavom završio je preko prečke. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Lester u 42. minutu. Ponovo je iskusni Mark Olbrajton povukao, šutirao levom, slabijom nogom, ali se stativa isprečila. Potom je do odbitka došao Marsal Madivadua, ali je Travers fantastično odbranio udarac pod prečku. Mogle su i Trešnjice do gola u finišu prvog dela igre, Smit je bio najviši u skoku posle kornera, njegov šut je sa gotovo pet metara odbranio Stolarčik.

U drugo poluvreme je Bornmut ušao nešto konkretnije. Preuzeli su posed lopte, ali su tražili priliku za gol. Bez obzira na činjenicu što je domaćin rang takmičenja iznad Lestera, to se nije preterano videlo na terenu. Mogli su do gola i jedni i drugi, ali mreže su mirovale. Agun je mogao da bude heroj Lestera u 80. minutu, ali se propisno obrukao. Centrirao je Koudi, a turski igrač je promašio čitavu loptu na pet metara od gola Traversa i nije iskoristio veliku šansu koja mu se ukazala.

Agunu očigledno nije bio dan. Ponovo je bio u kolosalnoj prilici, ali je ovaj put iz situacije „1 na 1“ promašio čitav gol. Trajala je potpuna ofanziva Lestera, Rikardo Pereira je u 90. minutu odlično prošao, uradio je sve dobro osim udarca koji je bio jako loš. Posle toga je vreme u regularnom delu isteklo i otišlo se u produžetke.

U produžecima je delovalo da su obe ekipe ostale bez energije, pa nije bilo većih prilika za gol ni na jednoj strani. Sve je delovalo mirno do samog finiša prvog produžetka, a onda je Ihenačo dodao loptu do Fatavua koji je poslao dalekomentu „praćku“ pod prečku koju Travers nikako nije mogao da odbrani i Lester je poveo.

Bornmut je posle toga pokušavao da izjednači, ali se Lester branio svim silama i Lisice su obezbedile plasman u četvrtfinale FA Kupa.