Liga kup: Junajted protiv Njukasla za prvi trofej od 2017.

Mančester Junajted Notingem Forest (Bruno Fernandeš i Emanuel Denis) Manchester United's Bruno Fernandes in action with Nottingham Forest's Emmanuel Dennis Carabao Cup - Semi Final - Second Leg - Manchester United v Nottingham Forest
REUTERS/Phil Noble (Bruno Fernandeš i Emanuel Denis)

Fudbaleri Mančester Junajteda očekivano su se plasirali u finale Karabao Liga kupa Engleske nakon još jedne pobede protiv Notingem Foresta.

Karabao Liga kup

Revanš meč polufinala na Old Trafordu završen je rezultatom 2:0.

Crveni đavoli su praktično ceo posao završili već u prvoj utakmici u Notingemu kada su na Siti Graundu slavili sa ubedljivih 3:0.

Zbog toga je Erik ten Hag odmorio neke ključne igrače poput golmana Davida De Hee (branio je 36-godišnji veteran Tom Hiton), dok je Markus Rašford zaigrao u drugom poluvremenu. Kao i oporavljeni Antoni Marsijal i Džejdon Sančo.

Upravo je Marsijal najavio trijumf domaćina golom u 73. minutu, da bi samo tri minuta kasnije nakon sjajne akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača Junajteda, Rašford kao na tacni asistirao Brazilcu Fredu za 2:0.

Gosti iz Notingema se nijednog trenutka nisu predavali, čak su u prvom poluvremenu stvorili nekoliko izglednih prilika. Mogli su možda i do počasnog gola u nastavku, ali je bilo očigledno da je Mančester Junajted mnogo jači i da se više nego zasluženo plasirao u finale.

Junajted će se za prvi trofej u sezoni boriti protiv Njukasla, koji je u drugom polufinalnom dvoboju bio bolji od Sautemptona. Finale je 26. februara na Vembliju.

Poslednji trofej Mančester junajted je osvojio 2017. kada je predvođen Žozeom Murinjom u finalu Lige Evrope bio bolji upravo od bivšeg kluba Erika Ten Haga.