Liverpul protutnjao kroz Njukasl

Stu Forster/Getty Images

Sedam minuta bilo je dovoljno Liverpulu da sruši otpor Njukasla na jednom od najtežih gostovanja u Premijer ligi i slavi 2:0. Bio je ovo drugi vezani trijumf za izabranike Jirgena Klopa, koje čeka velika borba za plasman u Ligu šampiona ove godine.

Redsi su poveli već u 10. minutu. Sjajnu asistenciju Arnolda Aleksandra sjajno je iskoristio Darvin Nunjes. Bio je to tek šesti gol za mladog Urugvajca u ovoj sezoni.

povezane vesti

Sve je bilo rešeno sedam minuta kasnije. Ovaj put su u glavnim ulogama bili Gakpo i Salah. Egipćanin je dodao loptu, a Holanđanin koji je u zimskom prelaznom roku stigao bio je egzekutor za 2:0.

Dodatni problem Njukaslu stvorio je golman Nik Poup pet minuta kasnije kada je zbog igranja van kaznenog prostora rukom dobio direktan crveni karton.

Kada je ostao sa igračem manje Njukasl je zaigrao bolje. Sen Maksiman je imao odličan solo prodor i sjajan šut koji je zaustavio Alison, dok je u finišu prvog dela Burn pogodio prečku.

U drugom poluvremenu je bilo manje uzbuđenja. Liverpul je spustio tempo, a Njukasl nije imao snage da ozbiljnije pripreti. Najbolju priliku propustio je Kalum Vilson u 85. minutu.

Stefan Bajčetić je ponovo počeo u timu Liverpula i igrao je do 59. minuta kada ga je zamenio Milner.