Ludnica na Gudison Parku, Everton od 0:2 do 3:2 i opstanka!

Fudbal - video 19. maj 202222:43 > 20. maj 2022 0:16 4 komentara
Rišarlison Everton's Richarlison scores their second goal Premier League - Everton v Crystal Palace
Action Images via Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Evertona pobedili su kao domaćini tim Kristal Palasa sa 3:2 u zaostaloj utakmici 33. kola Premijer lige.

Povezane vesti

Everton je imao priliku da kolo pre kraja pobedom obezbedi opstanak, ali su izabranici Frenka Lamparda pod velikim pritiskom izuzetno loše počeli meč i posle prvog poluvremena doveli do očaja navijače na prepunom Gudison Parku.

Prvi je nož u srce fanova Evertona zario Francuz Žan-Filip Matete udarcem glavom u 21. minutu nakon slobodnog udarca Eberečija Ezea.

Već u 36. minutu bilo je 0:2. Gol je postigao iskusni napadač iz Gane, Džordan Aju. Delovalo je da je slavni klub iz Liverpula krenuo putem bez povratka.

Kristal Palas Džordan Aju Crystal Palace's Jordan Ayew scores their second goal Premier League - Everton v Crystal Palace

Međutim, očigledno je Frenk Lampard imao šta da kaže svojim igračima u pauzi i domaći tim je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje.

Već u 55. minutu Majkl Kin je prepolovio prednost gostiju, a onda Brazilac Rišarlison u 75. minutu i izjednači rezultat na 2:2!

Od tog trenutka Gudison Park je počeo da gori, a kad je Dominik Kalvert-Luin u 85. minutu postigao treći gol za Everton oduševljena publika više nije mogla da izdrži – uletela je u teren i počela slavlje.

Za goste iz Londona od 57. minuta zaigrao je i srpski internacionalac Luka Milivojević.

Everton fans invade the pitch celebrating their third goal as Everton's Seamus Coleman and first team coach Chris Jones react Premier League - Everton v Crystal Palace