Luton ostaje treći, kiksevi Blekburna i Noriča

Fudbal - video 10. apr 202318:19 0 komentara
Alex Pantling/Getty Images

U 41. kolu Čempionšipa ekipa Luton Tauna je dobila Blekpul 3:1, dok su ekipe koje se bore za mesto u plej-ofu Blekburn i Norič remizirali. Najveći profit od toga će imati Preston koji je bio bolji od Redinga 2:1 i trećom uzastopnom pobedom ističe kandidaturu za jedno od prvih šest mesta.

Najbitniji rezultat je ostvario Luton. „Šeširdžije“ su bile bolje kod kuće od Blekpula iako su gosti poveli preko Lajonsa u 29. minutu. Ipak u nadoknadi prvog poluvremena je Radok izjednačio. U drugom poluvremenu je Blekpul imao dosta problema da svoju inicijativu pretvori u gol pa je u 72. minutu Moris doneo vođstvo Lutonu za 2:1, a samo četiri minuta kasnije je Radok Mpanzu nokautirao protivnika za konačan rezultat 3:1.

Milvol je izgubio od Hala koji je već od ranije daleko od opasne zone. Gol za „tigrove“ dao je Adama Traore kome je to prvi pogodak u sezoni.

Blekburn je igrao samo 2:2 sa Hadersfildom. Još se može reći da su Roversi izvukli živu glavu jer su gubli 2:0 golovima Pirsona i Rudonija koji su postigli pogotke u 16. i 22. minutu. Rankin Kostelo je izjednačio u 47. minutu, a Hedžis je u 91. doneo ipak bod svojoj ekipi.

Tako će Blekburn ostati šeti jer je ovim bodom izjednačen sa Prestonom. Taj tim je treću uzastopnu pobedu ostvario protiv Redinga. Kenon i Pots su bili strelci, a Ehibhatomhan je pogodio za Reding. Inače Pots je gol dao u 92. minutu za pobedu Prestona koji ima velike nade da može do plej ofa i promocije.

Norič vreba takođe Blekburnovu i Milvolovu poziciju, a bio bi i ispre njih da je dobio protiv Roderama. Na „Kerou roudu“ je bilo 0:0.

U ostalim mečevima Kardif – Sanderlend 0:1, Koventri – Votford 2:2, VBA – QPR 2:2 i Vigan – Svonsi 0:2.