Mančester obojen u svetlo plavo: Čelsi se poklonio Sitiju

(Radost fudbalera Mančester Sitija) Manchester City's Julian Alvarez celebrates scoring their first goal with teammates Premier League - Manchester City v Chelsea
Action Images via Reuters/Lee Smith (Radost fudbalera Mančester Sitija)

Fudbaleri Mančester Sitija očekivanom pobedom oprostili su se od svojih navijača na stadionu Etihad gde su u pretposlednjem kolu Premijer lige savladali tim Čelsija.

Premijer liga

Utakmica je završena rezultatom 1:0, ali je sam ishod meča bio u drugom planu jer je tim Pepa Gvardiole dan ranije već osigurao titulu, jer je u subotu drugoplasirani Arsenal poražen u gostima od Notingem Foresta (0:1) i teoretski izgubio sve šanse u borbi za prvo mesto.

U meču bez takmičarskog značaja strelac jedinog gola bio je mladi Argentinac Hulijan Alvarez u 12. minutu.

Pre meča organizovan je tradicionalni počasni špalir u kome su protivnički igrači aplauzima pozdravili novog šampiona Engleske.

Mančester Siti je potvrdio dominaciju na Ostrvu pošto je osvojio treću uzastopnu titulu Premijer lige, odnosno petu u poslednjih šest sezona.

Pep Gvardiola Manchester City manager Pep Guardiola celebrates after Julian Alvarez scores their first goal Premier League - Manchester City v Chelsea
Action Images via Reuters/Lee Smith – Pep Gvardiola

Pep Gvardiola je protiv Čelsija izveo šaren sastav, dao je priliku igračima koji su imali manju minutažu tokom sezone, dok su na klupi ostati De Brujne, Holand, Ederson, Gundogan, Rodri, Ruben Dijaš, Bernardo Silva, Griliš… Neki od njih poput Holanda i De Brujnea ušli su u igru u finišu utakmice.

Mančester Siti do kraja sezone ima priliku da osvoji još dva trofeja, 3. juna na Vembliju u Londonu igra finale FA kupa protiv gradskog rivala Mančester Junajteda, a nedelju dana kasnije u Istanbulu na programu je finale Lige šampiona peotiv Intera iz Milana.

S druge strane, Čelsi će želeti što pre da zaboravi ovu sezonu. Klub sa Stamford Bridža je 12. na tabeli i verovatno je najveće razočaranje ove sezone u evropskom fudbalu.