Matip i bekovi vode ka LŠ, Lampard u ponor

Fudbal - video 26. apr 202322:44 1 komentar
Džoel Matip
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Liverpul nastavlja da se bori kako bi se dokopao Lige šampiona. Vezao je treću pobedu, ovog puta u gostima protiv Vest Hema 2:1. Sa druge strane Frenk Lampard i dalje ne uspeva da na klupi Čelsija zabeleži bilo šta drugo osim poraza, a ovog puta je na Stamford Bridžu slavio Brentford 2:0.

Redsi neće osvojiti trofej, ali i dalje može da se izbegne katastrofičan scenario, da se ekipa ne nađe u Ligi šampiona. Bore se izabranici Jirgena Klopa, ostvarili su treću pobedu u nizu, ovog puta u Londonu protiv Vest Hema.

Poveli su domaći već u 12. minutu. Antonio koji igra odlično u poslednje vreme, ovog puta je bio u ulozi asistenta a strelac je bio Lukas Paketa. Ipak, samo šest minuta kasnije Liverpul poravnava. Kodi Gakpo je postigao lep gol sa distance, a u ulozi asistenta bio je Trent Aleksander-Arnold.

Na poluvremenu se otišlo rezultatom 1:1. A prvi gol u drugom delu postigao je ponovo Vest Hem. Džered Boven je zatresao mrežu u 55. minutu. Međutim, na intervenciju VAR gol je poništen zbog ofsajda.

Trenutak odluke dogodio se u 67. minutu. Džoel Matip je matirao Fabijanskog, a asistent je bio ovog puta drugi bek Endi Robertson. Liverpul je odneo važna tri boda i deluje da je spreman do kraja da se bori da sustigne Mančester Junajted i Njukasl.

Na ruku Liverpulu išao je rezultat iz Notingema. Forest je savladao Brajton 3:1, iako je sve bolje krenulo za goste. Forest je u 11. minutu propustio da iskoristi penal. Tačnije Stil je odbranio šut Džonsonu. A u 38. minutu u prvom startu 18-godišnji Argentinac Buonanote je postigao gol za vođstvo Brajtona. Ipak, sve se okrenulo u trećem minutu nadoknade kada je Gros zatresao sopstvenu mrežu.

Preokret je doneo Danilo u 69. minutu. U prvom minutu nadoknade dosuđen je i drugi penal za Forest, a ovog puta precizan bio je Gibs-Vajt. Jasno je bilo da je tada sve rešeno, a gosti su do kraja uspeli da postignu gol u dubokoj nadoknadi. Međutim, na intervenciju VAR je poništen zbog ofsajda Undava.

Frenk Lampard nastavlja niz. Peta utakmica i peti poraz Čelsija od kada je legenda drugi put na klupi. Ovog puta meru je na Stamford Bridžu uzeo Brentfod, koji je slavio 2:0 autogolom Aspilikuete i golom Emboma.