Mitrović pogodio za pobedu Fulama, remi Arsenala i Njukasla

Guliver

Brajton do nogu potukao Everton u gostima, nemački golman Leno činio čuda, Mitrović pogodio, ali i dobio žuti karton, zbog kojeg će propustiti derbi sa Čelsijem.

Aleksandar Mitrović je nastavio da rešeta mreže u Premijer ligi, ovoga puta njegov gol bio je dovoljan za velika tri boda na gostovanju Lesteru – 0:1. Reprezentativac Srbije postao je prvi igrač Fulama koji je postigao golove na tri uzastopna gostovanja, još od 2006. godine.

Povezano

Londonski tim je poveo u 17. minutu, kad je Vilijan uputio sjajan pas ka Mitroviću, a ovaj je posle prijema grudima “zakucao” loptu u mrežu rivala. U ostatku meča Lester je bio bolji rival, propustio je nekoliko izrazito dobrih prilika.

U prvom poluvremenu Vardi se nije najbolje snašao isti igrač je imao odličnu priliku u 56. minutu, ali je tada Leno nogom odbranio njegov udarac. Nemački golman je bio fantastičan i četiri minuta ranije, tada je odbranio šut Barnsa.

Nije se Leno na tome zaustavio, skinuo je i udarac Pereza u 77. minutu. Tri minuta kasnije imao je Fulam i mnogo sreće, taja je Tilemans snažno šutirao sa 16 metara, ali je pogodio prečku. Mitrović je u finišu susreta dobio žuti karton, čini se prestrogo, pa će zbog toga propustiti derbi meč u narednom kolu protiv Čelsija.

Brajton je do nogu potukao Everton na “Gudisonu” – 1:4. Najava onoga što će se dogoditi u Liverpulu bio je detalj iz 15. minuta, kad je posle fantastične asistencije Kaiseda Mitoma najpre “promešao” odbranu rivala, a potom lako ubacio loptu u protivničku mrežu.

U drugom poluvremenu Brajton je imao sjajnu sekvencu, u kratkom vremenskom intervalu postigao je još tri gola kojima je rešio sve dileme. Mladi Ferguson je u 20. minutu pogodio stativu, ali se ispravio u 52, kad je sa pet metara lako pogodio gol Evertona.

Samo dva minuta kasnije i Mardž se poigrao sa odbranom Evertona, čak je “bacio” na zemlju Tarkovskog i potom naciljao mrežu. Već u 57. minutu Gros je bacio u očaj navijače domaćih, umakao je odbrani rivala i potom lako ubacio loptu u mrežu Pikforda. U drugom minutu nadoknade Grej je postigao počasni pogodak za domaće iz jedanaesterca.

Derbi kola igran je na “Emirejtsu”, ali su tamo mreže ostale mirne – 0:0. Nije bilo ni mnogo uzbuđenja, u prvom poluvremenu tek po jedna dobra prilika na obe strane. Prvo je Gabrijel u 35. minutu šutirao pored gola Njukasla, u poslednjim trenucima gosti su preko Žoelintona imali priliku, ali je Brazilac šutirao glavom sa četiri metra preko gola.

Manje uzbuđenja je bilo u drugom poluvremenu, ali je Arsenal mogao do trijumfa. U 87. minutu prvo uzbuđenje u nastavku, Nketija je imao dobru priliku, ali je njegov udarac sa šest metara nogom zaustavio Poup. Tobdžije su ostale na prvom mestu, sada sa osam bodova i utakmicom više od Mančester sitija, dok je Njukasl treći, ali ih je sustigao Mančester junajted.