Mitrović se vratio golom i poslao Sautempton u Čempionšip

Sautempton Fulam Aleksandar Mitrovic of Fulham celebrates with teammates after scoring the team's second goal during the Premier League match between Southampton FC and Fulham FC at Friends Provident St. Mary's Stadium on May 13, 2023 in Southampton, England. Southampton FC v Fulham FC - Premier League
(Photo by Steve Bardens/Getty Images) - Aleksandar Mitrović

U udarnom terminu u Engleskoj odigrano je pet utakmica 36. kola Premijer lige. Pobede su zabeležili Fulam, Mančester Junajted, Aston Vila i Kristal Palas. Jedini meč završen bez pobednika bio je duel između Čelsija i Notingem Foresta.

Premijer liga

U Sautemptonu je gostovao Fulam u čiji tim se vratio srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nakon suspenzije od osam utakmica zbog crvenog kartona, koji je dobio u FA kupu protiv Mančester Junajteda 19. marta.

Mitrović je dobio priliku u drugom poluvremenu, zaigrao je umesto strelca prvog gola Brazilca Karlosa Vinisijusa i pokazao da duga pauza zbog suspenzije nije ostavila traga. Odlično je reagovao u 72. minutu i nakon centaršuta Harija Vilsona sa desne strane u padu udarcem glavom matirao golmana domaćeg tima Mekartija.

Fulam Fulham's Aleksandar Mitrovic scores their second goal Premier League - Southampton v Fulham
Action Images via Reuters/John Sibley (Mitrović postiže gol za Fulam)

Mitrović je postigao 12. gol ove sezone u Premijer ligi, a Fulam je slavio na Sent Merisu protiv poslednjeplasiranog tima na tabeli – 2:0.

Za Svece je ovaj poraz značio i selidnu u Čempionšip naredne sezone.

Za Fulam je u nastavku meča zaigrao i Saša Lukić.

Fudbaleri Mančester Junajteda nastavljaju borbu za Top 4. Ugostili su na Old Trafordu ekipu Vulverhemptona i pobedili sa 2:0. Sad su izjednačeni sa Njukaslom po broju bodova, ali imaju lošiju gol-razliku.

Poveli su Crveni đavoli nakon sat vremena igre. Bila je to kombijacija dvojice Antonija, Brazilca u ulozi asistenta i Francuza Marsijala kome nije bilo teško da zatrese mrežu Vukova.

Konačan rezultat postavio je 18-godišnji Argentinac Alehandro Garnačo posle akcije Bruna Fernandeša u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Francuz Antoni Marsijal i Brazilac Antoni Anthony Martial of Manchester United celebrates after scoring the team's first goal with teammates Antony during the Premier League match between Manchester United and Wolverhampton Wanderers at Old Trafford on May 13, 2023 in Manchester, England. Manchester United v Wolverhampton Wanderers - Premier League
(Photo by Michael Regan/Getty Images) – Francuz Antoni Marsijal i Brazilac Antoni

U borbi za izlazak u Evropu ekipa Aston Vila ugostila je u Birmngemu tim Totenhema i zaslužno pobedila sa 2:1.

Poveo je domaći tim golom mladog Džejkoba Remzija već u osmom minutu, a prednost je duplirao Brazilac Daglas Luiz iz slobodnog udarca. Poraz londonskih Petlova ublažio je Hari Kejn golom iz jedanesterca u 90. minutu.

Čelzi je nastavio da nervira navijače i prosipa bodove na Stamford Bridžu. U Londonu je gostovao Notingem Forest kome gori pod nogama i poveo je golom Taiva Avonjija posle velike greške u odbrani Plavaca na čelu sa golmanom Edoarom Mendijem.

Izjednačio je Rahim Sterling u 51. minutu uz malo sreće. Bio je to njegov prvi premijerligaški gol od 1. januara i utakmice sa istim rivalom, ali na Siti Graundu u Notingemu. Isti igrač je efektnim golom doneo preokret i prednost Čelsiju, ali je Avonji takođe svojim drugim golom vratio rezultat na egal – 2:2.

(Taivo Avonji postiže vodeći gol za Notingem Forest) Nottingham Forest's Taiwo Awoniyi scores their first goal Premier League - Chelsea v Nottingham Forest
REUTERS/Peter Nicholls (Taivo Avonji postiže vodeći gol za Notingem Forest)

Kristal Palas je na svom Selhurst parku bio bolji od Bornmuta, a svoj dan imao je dvostruki strelac Ebereči Eze – 2:0.

Ranije tokom dana Lids i Njukasl igrali su nerešeno 2:2.

Rezultati i strelci 36. kola: Sautempton – Fulam 0:2 (Karlos Vinisijus 48, Mitrović 72), Mančester Junajted – Vulverhemtpon 2:0 (Marsijal 32, Garnačo 90+4), Kristal Palas – Bornmut 2:0 (Eze 39, 58), Čelsi – Notingem Forest 2:2 (Sterling 51, 58 – Avonji 13, 62), Aston Vila – Totenhem 2:1 (Ramzi 8, Daglas Luiz 72 – Kejn 90 penal), Lids – Njukals 2:2 (Ejling 7, Kristensen 79 – Vilson 31 penal, 69 penal).