Fudbal - video 3. nov 202122:37 > 23:20 3 komentara
Aleksandar Mitrović, Fulam
Stu Forster/Getty Images

Fudbaleri Fulama ostvarili su i petu uzastopnu pobedu u Čempionšipu, a neverovatnu golgetersku seriju nastavio je Aleksandar Mitrović.

Ekipa iz Londona je u 16. kolu u gostima deklasirala Blekburn rezultatom 7:0 i sa 35 bodova učvrstila se na drugoj poziciji sa dva boda manje od Bornmuta, koji je neočekivano pred svojim navijačima protiv Prestona upisao prvi neuspeh u sezoni (1:2).

Fulam je rano poveo golom Neskensa Kebana, a Mitrović je u 19. minutu duplirao prednost svog tima. Bio je to 19. pogodak srpskog reprezentativca u 16. utakmici u sezoni, odnosno deveti u poslednjih pet mečeva.

Blekburn je posle pola časa ostao sa igračem manje zbog isključenja Jana Pol van Hekea, ali do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Ipak, tim iz prestonice je u nastavku meča do vrha napunio mrežu domaćina – Hari Vilson je pogađao u 54. i 58. minutu, Kebano je u 79. po drugi put matirao Tomasa Kaminskog, a poslednja dva gola delo su 20-godišnjeg Karvalja, koji je sredinom drugog poluvremena zamenio Mitrovića.