Noćna mora Nkunkua: Umesto serije golova, serija povreda

Premier League 27. feb 202418:38 0 komentara
Kristofer Nkunku
Andy Rowland - Guliver

Kristofer Nkunku podlegao je još jednoj povredi kao igrač Čelsija. Francuski špic neće biti u protokolu za FA kup meč protiv Lidsa. Selektor "plavih" Maurisio Poketino narednih mesec dana neće moći da računa na 26-godišnjeg napadača.

Nkunku je prošle sezone nastupao za RB Lajpcig gde je, uprkos višemesečnog odsustva sa terena, osvojio titulu najboljeg strelca Bundeslige sa 16 golova.

Čelsi je još tokom sezone dogovorio 60 miliona evra vredan transfer francuskog golgetera, u nadi da će ekipa konačno dobiti pravu „devetku“ na koju „Bridž“ čeka dugo, naročito nakon što se drugi pokušaj sa Romelom Lukakuom pretvorio u debakl.

Međutim, Nkunku je umesto serije pogodaka doneo seriju povreda koja traje i traje. Francuz je ove sezone postigao samo dva gola na deset odigranih utakmica. Nijednom nije izdržao više od 72 minuta na terenu.

Rupu u golovima za Čelsi popunio je 21-godišnji Kol Palmer, koji sa 14 golova drži londonsku ekipu na 11. poziciji Premijer lige. To definitivno nije ono što se očekuje od ekipe vredne milijardu evra.

Kako stoje stvari, „plavci“ ni sledeće sezone neće igrati Evropu, a vlasnik kluba Tod Boeli se nada da će se bar investicija u Nkunkua isplatiti.

Čelsi je za vikend izgubio finale EFL kupa od Liverpula rezultatom 1:0 nakon produžetaka. Na toj utakmici Nkunku je na terenu proveo 54 minuta, sa samo jednim šutem u okvir gola, a onda je usledila nova pauza.

Poslednja šansa da Čelsi osveži trofejski kabinet ostaje FA kup, gde će protiv ekipe Lidsa imati priliku da obezbede prolaz u četvrtfinale. Utakmicu možete pratiti na SK4 u sredu od 20.30.