Paunov Reding posrće, Votford sve bliži Premijer ligi

Fudbal - video 9. apr 202122:45 1 komentar
Laurence Griffiths Getty Images Sport

U uvodnom meču 41. kola Čempionšipa Votford je kod kuće savladao Reding 2:0 i tako napravio veliki korak ka povratku u elitni rang.

Ekipa Veljka Paunovića nije imala ni najmanje šanse da izvuče pozitivan rezultat sa Vikaridž Rouda. Sve je bilo gotovo posle 15 minuta, a meč je sa dva gola rešio Ismaila Sar. On je mrežu Redinga tresao u 12. i 14. minutu i na taj način praktično završio posao.

Ovom pobedom Votford se učvrstio na drugom mestu, koje vodi direktno u Premijer ligu, sa 82 boda, pet manje od lidera Norič ali uz utakmicu više. Ono što je važnije ima čak 12 bodova više od trećeplasiranog Brentforda, uz dve utakmice više. Reding je šesti, na poslednjem mestu koje vodi u plej-of sa 66 bodova, samo jednim više od sedmoplasiranog Bornmuta, ali uz dve utakmice više.