Posle 12 godina čekanja, Portsmut se vratio u Čempionšip!

Premier League 17. apr 202413:51 0 komentara
Portsmut
Alex Davidson/Getty Images

Pobedom protiv Barnslija 3:2 u sredu uveče, fudbaleri Portsmuta obezbedili su nakon 44 odigranih mečeva plasman u Čempionšip.

Poveo je Barnsli u šestom minutu golom Kola, u devetom je Jengi izjednačio. U 59. minutu su gosti ponovo imali prednost uz gol Mekatija.

U 83. minutu sa penala Bišop pogađa za 2:2, da bi u 89. minutu Šonesi doneo pobedu i plasman u Čempionšip nakon 12 godina čekanja.

Dva kola pre kraja, Portsmut ima 94 boda i osigurao je osvajanje titule šampiona Lige 1. Za drugo mesto koje vodi direktno u Čempionšip u dva preostala meča će se boriti Derbi Kaunti i Bolton.

Derbi ima tri boda više i gostovanje Kembridž junajtedu i duel sa Karlajlom kod kuće u poslednjem kolu.

Bolton će ugostoti Port Vejl i u poslednjem kolu ići u goste Piterborou.

Snimci slavlja fudbalera Portsmuta obilaze svet, a navijače posebno zabavlja pesma: