Preokret WBA posle gola u prvom minutu, Koventri ubedljiv

Fudbal - video 24. sep 202123:00 0 komentara
Shaun Botterill, Getty Images

Vest Bromvič Albion je posle preokreta savladao Kvins Park Rendžerse 2:1 u devetom kolu Čempionšipa.

Već u prvom minutu je QPR poveo zahvaljujući pogotku Greja. U nastavku je ekipa WBA preuzela inicijativu, kontrolisala je dešavanja na terenu i igrala je agresivnije.

Domaći su do preokreta došli u završnici meča. Rezultat je bio izjednačen posle autogola Dienga u 75. minutu. Za pobedu Vest Broma pobrinuo se Grant u 88. minutu.

Ekipa Valerijana Ismaela došla je do trijumfa posle tri vezana remija.

WBA je trenutno na čelu tabele sa 19 bodova iz devet utakmica. QPR je posle trećeg uzastopnog poraza na osmom mestu sa 12 bodova.

Fudbaleri Koventrija zabeležili su šestu pobedu u sezoni, pošto su savladali Piterboro 3:0.

Iako su imali manje vremena loptu u posedu, fudbaleri domaćeg tima su ka golu rivala uputili znatno više udaraca (17-8).

Vođstvo Koventriju doneo je Hamer u 57. minutu. Prednost je povećao Gjokereš u 61. minutu, da bi isti igrač postavio konačni rezultat već u 64.

Koventri je trenutno drugi na tabeli sa 19 osvojenih bodova. Piterboro je na 21. poziciji sa sedam bodova.