Remsdejl sačuvao Arsenalov višak sa poluvremena u Lesteru

Fudbal - video 30. okt 202115:25 > 16:03 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Arsenal je u desetom kolu Premijer lige dobio ekipu Lester Sitija na gostovanju rezultatom 2:0. Utakmicu su obeležile odbrane golmana "tobdžija" Erona Remsdejla.

On je bio bez dileme igrač utakmice jer je u nekoliko situacija i u prvom i u drugom poluvremenu spasio londonsku ekipu.

Arsenal je poveo već u petom minutu preko Gabrijela, a u 18. je već na semaforu pisalo 0:2. Tada je strelac bio mladi engleski reprezentativac Smit Rou. Na isteku prvog poluvremena je Aron Remsdejl imao prvu sjajnu odbranu kada je zaustavio šut Džejmsa Medisona iz slobodnog udarca. Imao je i sreće Remsdejl jer je posle njegove odbrane lopta udarila uokvir gola.

U drugom poluvremenu „lisice“ su krenule mnogo bolje. Ušli su Ademola Lukman i Harvi Barns, a prvu šansu je imao Luk Tomas. Potom su sledili i pokušaji Lukmana i Barnsa ali je Remsdejl bio nesavladiv.

Do kraja meča je Arsenal izdržao da ne primi gol, a mogao je jedan i da postigne. Pjer Emerik Obamejang je šutirao u 70. minutu kada mu je Kasper Šmajhel sjajno odbranio.

Sofascore

„Tobdžijama“ je ovo deveta utakmica zarednom kako nisu izgubili a šesta u Premijer ligi. Imaće Arsenal posle ovog meča 17 bodova i i dalje će ići ka vrhu tabele, dok je Lester u sredini sa 14.