Šampionski Siti: De Brujne pogađao, Holand asistirao

Guliver

U velikom derbiju, najznačajnijem meču ove sezone u Premijer ligi, Mančester siti je pokazao klasu, lako i ubedljivo je porazio ekipu Arsenala na „Itihadu“ – 4:1.

Kako se sezona bliži kraju, Mančester siti je sve bolji, a Arsenal polako posustaje. I pored činjenice da ekipa Pepa Gvardiole paralelno igra u Ligi šampiona, a da su se Tobdžije koncentrisale samo na domaći šampionat.

Povezano

Ipak, razlika u klasi je, bar u derbi meču, bila evidentna. Siti je ovom pobedom Arsenalu prišao na dva boda zaostatka, uz dva meča manje, pa bi realno bilo očekivati da uskoro Građani budu i lideri Premijer lige.

Od starta meča bilo je jasno u kom pravcu će meč ići. Dosadašnja matrica po kojoj je Siti pobeđivao je promenjena, De Brujne je ovoga puta bio egzekutor, a Erling Holand klupski igrač, odnosno asistent.

Upravo su ova dvojica igrača kreirala vođstvo Sitija u sedmom minutu. Prethodno je Stouns, gotovo sa svoje aut linije poslao loptu ka polovini terena, gde je Holand spustio ka De Brujneu, a Belgianac je prelepim udarcem sa 18 metara savladao tada nemoćnog Ramsdejla – 1:0.

Znao je Gvardiola da njegov tim mora da nastavi u tom ritmu, pa je tražio napadački fudbal od svojih izabranika, a oni su to ispoštovali. I ređale su se prilike pred golom Arsenala.

U 22. minutu viđen je odličan pokušaj Bernarda Silve, koji je izdržsao duel sa protivničkim igračem, šutirao je sa 12 metara, Ramsdejl je bio siguran. Potom, Holand je još jednom proigrao De Brujnea, čiji je udarac u poslednjem trenutku u 26. minutu izblokirao Ben Vajt.

Dva minuta kasnije do gola je mogao i Holand, Norvežanin se izborio za poziciju i sa osam metara je šutirao, Ramsdejl je i ovo sjajno odbranio. Imao je i Arsenal priliku, u 34. minutu Parti je sa 17 metara šutirao, bio je zamalo neprecizan.

Samo minut kasnije odlična šansa i za Holanda na drugoj strani, umakao je Norvežanin čuvarima i sa 15 metara šutirao zamalo pored gola. Ramsdejl je čudesno odbranio udarac Holanda, posle dodavanja Gundogana, u 40. minutu.

U drugom minutu nadoknade De Brujne je maestralno izveo slobodan udarac, Stouns je umakao odbrani gostiju i glavom je smestio loptu u mrežu. Sudija Oliver je prvobitno poništio pogodak, pa je pokazao na centar posle intervencije iz VAR sobe – 2:0.

U nastavku ništa novo, iako je bilo manje šansi nego u prvom poluvremenu. Ritam je oapo posle trećeg gola Sitija, u 54. minutu ponovo je Holand bio asistent, a De Brujne egzekutor – 3:0.

Do kraja meča, Arsenal je u finišu preko Holdinga, a uz asistenciju Trozarda, uspeo da smanji rezultat, ispostavilo se da je to bio samo počasni pogodak ekipe koja je još uvek lider na tabeli Premijer lige – 3:1. Ni tada nije bio kraj, u poslednjim trenucima meča u listu strelaca upisao se i Holand, koji je postavio konačan rezultat u 90+5. minutu – 4:1.