Sautempton ubedljiv, slom Prestona za 14 minuta

Premier League 16. apr 202423:01 0 komentara
Če Adams
Action Images/Peter Cziborra via REUTERS

Sautempton je sigurno slavio protiv Prestona u odloženoj utakmici 36. kola Čempionšipa rezultatom 3:0, a sve je bilo gotovo u periodu od 19. do 33. minuta meča.

Sjajno su „Sveci“ započeli meč. Bili su konkretniji, ofanzivniji, a to je krunisao Če Adams posle 19 minuta igre na odličnu asistenciju Adama Armstronga. Potpuno je nadigrao Sautempton Preston, pa je deset minuta kasnije ponovo Adams zatresao mrežu, ovog puta na asistenciju Bruksa.

Nije bilo gotovo. U 33. minutu susreta je i Stjuart Armstrong odličnim šutem po treći put tresao mrežu Prestona. Moglo je da bude i ubedljivije u prvom poluvremenu, ali se stativa isprečila u 39. minutu.

Drugo poluvreme se nije previše razlikovalo od prvog i, da je neko pitao obe ekipe da se meč završi posle 45 minuta, prihvatili bi. Adams je imao najbolju priliku u drugom delu igre, u 67. minutu je odlično skočio posle centaršuta, ali je Vudman odbranio njegov udarac. Do kraja meča je i Bruks imao dobru priliku, međutim, rezultat je ostao nepromenjen.

Sautemtpon je sada četvrti sa 84 boda, četiri manje od Lestera koji je drugi, dok je Preston deseti sa 63 boda.