Šestica strašnog Brajtona, tragedija Notingem foresta

Guliver

Brajton je sve bliže plasmanu u Evropu, protiv Vulverhemptona su demonstrirali silu, slavili su sa čak 6:0, dok je Notingem forest poražen u gostima protiv Brentforda – 2:1.

Brajton je ostvario najubedljiviji trijumf od kako se takmiči u Premijer ligi, žrtva sjajnog tima koji sa klupe predvodi Italijan De Zerbi bio je Vulverhempton, čiji je golman Žoze Sa čak šest puta vadio loptu iz svoje mreže.

Povezano

Na ovaj način Brajton je nastavio borbu za plasman u Evropu, trenutno su osmi, sa bodom manje od Liverpula, dva manje od Aston Vile i Totenhema, ali i uz jednu, odnosno dve utakmice manje od pomenutih ekipa.

Seriju golova je otvorio Denis Undav u šestom minutu posle odličnog dodavanja Velbeka, Nemac je pogodio i u 66. minutu. Između njegova dva gola pogađali su još Gros u 13. i 26, odnosno Velbek u 39. i 48. minutu.

Koliko je nemoćna bila ekipa Vulverhemptona, najbolje govori činjenica da su gostujući navijači posle četvrtog primljenog gola, pred kraj prvog poluvremena, napustili tribine „Ameks stadiona“.

U istom terminu igran je vrlo bitan duel Brentforda i Notingem foresta, u kojem su bodovi bili mnogo bitniji nekadašnjem dvostrukom prvaku Evrope.

Šumarima su bili na dobrom putu da obezbede vrlo važan trijumf u grčevitoj borbi za opstanak, poveli su golom Danila u 45+1. minutu. Ipak, u 82. minutu Ajvan Toni je izjednačio, lukavim udarcem iz slobodnog udarca sa 17 metara, a u četvrtom minutu nadoknade preokret je doneo Dasilva – 2:1.