Totenhem nije pomogao Arsenalu: Siti nadomak nove titule!

Totenhem Erling Holand postiže vodeći gol za Mančester Siti Erling Haaland of Manchester City celebrates scoring his team's first goal with teammates during the Premier League match between Tottenham Hotspur and Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium on May 14, 2024 in London, England. ( Tottenham Hotspur v Manchester City - Premier League
(Photo by Julian Finney/Getty Images)

Fudbaleri Mančester Sitija ostvarili su verovatno ključnu pobedu u borbi za titulu u Premijer ligi. Gvardiolini Građani gostovali su u severnom Londonu i u uzbudljivom meču slavili protiv Totenhema.

Premijer liga

Utakmica na stadionu Totenhem Hotspura završena je rezultatom 0:2 (0:0).

Oba gola postigao je prvi strelac Premijer lige Erling Holand. Prvi u 51. minutu posle odlične akcije Bernarda Silve i asistencije Kevina de Brujnea. Belgijanac ga je žargonskim rečnikom „spojio sa golom“, a mladi Norvežanin sa samo metar od gola lako ubacio loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je iz penala u 90. minutu.

Ovom pobedom Siti je prestigao Arsenal i vratio se na čelo tabele kolo pre kraja. Građani sad imaju 88 bodova, dva više od Tobdžija. U poslednjem kolu Mančester Siti dočekuje ekipu Vest Hema, dok Arsenalu u goste dolazi Everton.

Priželjkivali su navijači Arsenala da bi Siti mogao da se oklizne večeras u severnom Londonu gde je izgubio sva četiri poslednja gostovanja u Premijer ligi i to bez datog gola! (0:2, 0:2, 0:1, 0:1).

Totenhem Erling Holand postiže vodeći gol za Mančester Siti Erling Haaland of Manchester City scores his team's first goal during the Premier League match between Tottenham Hotspur and Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium on May 14, 2024 in London, England. Tottenham Hotspur v Manchester City - Premier League
(Photo by Julian Finney/Getty Images) – Erling Holand postiže vodeći gol za Mančester Siti

I Totenhem je imao veliki motiv da pobedi i ostane u trci za plasman u Ligu šampiona. S druge strane, mnogi njegovi navijači su na društvenim mrežama priželjkivali poraz svog tima kako najveći gradski rival Arsenal ne bi osvojio titulu. To je naljutilo menadžera Spursa Angea Postekoglua, koji je izjavio da to nije način na koji on doživljava sport i da će on i njegovi igrači sve dati da večeras pobede.

I dali su, ali na njihovu žalost, do izražaja je došao kvalitet gostiju. Tim Pepa Gvardiole je od prvog minuta pritiskao i napadao, ređale su se velike šanse Fila Fodena, Erlinga Holanda, Berbarda Silve, Kevina Brujnea… sve do ključnog 51. minuta.

Manchester City

U 62. minutu domaći fudbaler Romero neoprezno je povredio Edersona, pa je do kraja meča na gol stao rezervni golman gostiju Stefan Ortega.

Posle ovog rezultata slave i u Aston Vili! Klub iz Birmingema je osigurao četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona.

Brazilski čuvar mreže se vidno naljutio zbog ove odluke Gvardiole, ali je Ortega do kraja meča imao nekoliko neverovatnih intervencija, uključujući odbranu u 86. minutu kada je najbolji igrač Totenhema Son izašao sam ispred njega.

U 90. minutu broznogi Doku je izborio penal za Siti (oborio ga je Poro), a Erling Holand je sa bele tačke drugim golom na meču postavio konačnih – 0:2.

Tottenham – Manchester City 0:2 (Haaland 51, pen 90+1)

U nedelju u poslednjem kolu pašće odluka ko je novi ili stari prvak Engleske. Mančester Siti ima priliku da uđe u istoriju kao prvi klub u Engleskoj, koji je osvojio četiri uzastopne titule!

Mančester Siti Doku, Gvardiola i Ortega Pep Guardiola, Manager of Manchester City, embraces Stefan Ortega of Manchester City after the team's victory in the Premier League match between Tottenham Hotspur and Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium on May 14, 2024 in London, England. Tottenham Hotspur v Manchester City - Premier League