Tri poništena gola i buran remi Brajtona i Sitija

(Brajton - Mančester Siti)
Action Images via Reuters/Paul Childs (Brajton - Mančester Siti)

U duelu dva izuzetno atraktivna tima, najprijatnijeg iznenađenja Brajtona i novog/starom šampiona Mančester Sitija nije bilo pobednika. Ovim remijem domaći Galebovi osigurali su plasman u Ligu Evrope.

Premijer liga

Zaostala utakmica 32. kola Premijer lige završena je rezultatom 1:1.

Brajton je ove sezone ostvario istorijski plasman i prvi put od osnivanja kluba obezbedio učešće u evropskim takmičenjima, dok je Mančester Siti potvrdio dominaciju osvojivši petu titulu prvaka Engleske u poslednjih šest godina.

Rasterećeni pritiska timovi su pružili pravo uživanje publici na Falmer stadionu. Pogotovo su u prvom poluvremenu raspoloženi za igru bili izabranici italijanskog trenera Roberta De Zerbija. Pogađali su okvir gola (Deni Velbek), poništena su im i dva gola zbog malih ofsajda (Velbek i Mitoma).

Ipak, poveli su gosti iz Mančestera. Gol je u 25. minutu na asistenciju Erlinga Holanda postigao je Fil Foden.

(Hulio Enciso slavi sa saigračima iz Brajtona) Brighton & Hove Albion's Julio Enciso celebrates scoring their first goal with teammates Premier League - Brighton & Hove Albion v Manchester City
REUTERS/Toby Melville (Hulio Enciso slavi sa saigračima iz Brajtona)

Brajton je napadao i konačno stigao do izjednačenja u 38. minutu. Bio je to efektan pogodak mladog 19-godišnjeg Paragvajca Hulija Encisa. Njegov već četvrti pogodak u debitanskoj sezoni Premijer lige.

U drugom poluvremenu je i gostima poništen jedan gol i to najboljem strelcu lige Erilngu Holandu. Burno su protestovali Pep Gvardiola i njegovi pomoćnici, ali je nakon VAR provere bilo očigledno da je Norvežanin nesportski povukao protivnika za dres i onemogučio ga da spreči pogodak.

Na kraju je ostalo nerešeno 1:1, a oba tima ispraćena su aplauzima sa tribina. Mančester Siti je kolo pre kraja prvi sa osam bodova više od drugoplasiranog Arsenala, dok je Brajton šesti sa četiri boda manje od Liverpula. Ovim remijem Galebovi su osigurali plasman u Ligu Evrope.

U poslednjem kolu oba tima gostuju, Mančester Siti ekipi Brentforda u Londonu, dok Brajton putuje u Birmingem na megdan Aston Vili.